Rukomet

Svesrpski kup u Trebinju: Rukometaši Vojvodine u finalu

• 24.12.2022. 19:11

Rukometaši Vojvodine plasirali su se u finale Svesrpskog kupa i tako će po šesti put imati priliku da osvoje trofej. Novosađani su u polufinalu savladali Metaloplastiku 34:29, u prepunoj dvorani "Miloš Mrdić" u Trebinju.

Popularne "lale" su sve vrijeme bili u vođstvu. Tako su u 11.minutu imali 9:5, da bi Šapčani dva minuta kasnije došli do 9:8. Prvo poluvrijeme pripalo je igračima trenera Borisa Rojevića kada je na semaforu stajalo 18:15.

Već u 33. minutu bilo je 20:15, ali se ni tada nisu predavali igrači Metaloplastike koji su u 46.minutu došli na 25:24. Ipak, nisu imali snage za preokret, te su Novosađani na kraju slavili sa zasluženih 34:29.

Najefikasniji u timu Vojvodine bio je Milan Milić sa sedam pogodaka, a na drugoj strani Vojislav Brajović je dao 12 golova.

Utakmici su prisustvovali gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić, predsjednica Rukometnog saveza Srbije Milena Delić, generalni sekretar Svetozar Stanković, predsjednik Rukometnog saveza Republike Srpske Marinko Umičević, predsjednik Rukometnog kluba Leotar Stevan Bekan kao i većina članova Upravnog odbora Rukometnog saveza Republike Srpske i drugi.

Od 19 časova igra se drugo polufinale između Borca m:tel i Leotara. Finale je sutra od 15 časova, a dva sata ranije igraće se žensko finale: Borac - Železničar iz Inđije.

• 22:45 Филм: Хазард (16+)

'' Филм: Хазард (16+)

• 00:45 Ноћни програм