Split

Vaterpolisti Srbije bez milosti na startu Evropskog prvenstva

• Извор: Б92
  • 29.08.2022. 14:48

Vaterpolisti Srbije ubedljivo su savladali Izrael 18:3 u prvom meču Evropskog prvenstva u Splitu.

Srbija je krenula malo "uspavano", pa je prvi gol postigla tek u četvrtom minutu, da bi u završnici prvog perioda stigla do 3:0 i najavila dominaciju.

Ona je uslijedila u drugom periodu u kojem su "delfini" iz napada u napad maltletirali Izraelce i sa osam golova za četvrtinu riješili meč.

Tim Dejana Savića je malo usporio u drugom poluvremenu, što je omogućilo Izraelcima utješne golove i lakše situacije u napadu, ali ubjedljiva pobjeda nije dovedena u pitanje.

Srbiju su sa po četiri pogotka predvodili Marko Radulović i Radomir Drašović, dok je tri postigao Dušan Mandić bez promašaja iz igre.

Po dva su dodali Petar Velkić i Strahinja Rašović, a jedan gol dao je i Viktor Rašović.

Sjajan je između stativa bio Dimitrije Strajo Rističević sa 10 odbrana iz 11 šuteva u prvom poluvremenu.

Golove za debitanta Izrael su dali Ronen Gros, Ido Goldšmit i Or Šlein, koji se upisao u istoriju kao strijelac prvog pogotka za reprezentaciju u istoriji EP.

Srbija u sljedećem kolu igra protiv aktuelnog prvaka Evrope, najvećeg rivala Mađarske, u srijedu od 19 časova.

• 21:00 Серија: Од јутра до сутра (12+)

''''Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

• 21:45 Серија: Ко те шиша (12+)

Хумористична хрватска серија 'Ко те шиша' прати Жигмунда, власника старомодног фризерског салона 'Салон за господу' и Божицу, власницу модерног салона за даме 'Колет', који се налазе један прекопута, на једном загребачком тргу, а дијели их само кафаница 'При Таубеку'.

• 22:15 Вечерње вијести

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 22:30 Серија: Ел Чапо (16+)

*Серија: Ел Чапо (16+)

• 23:30 Серија: Ред Рок

Серија: Ред Рок