Povodom 8. marta

Velemajstor Irina Čoluškina pobjednik Međunarodnog A turnira u Banjaluci

• 09.03.2022. 14:42

Danas je u Banjaluci završen i Međunarodni A turnir šahistkinja povodom 8. marta - Dana žena. Nakon 4 dana neizvjesnih borbi šampionsku titulu osvojila je srpska velemajstorica Irina Čoluškina sa 6,5 osvojenih poena iz 7 partija. Ova šahovska legenda je bila i nekadašnji pobjednik prvenstva SSSR-a za žene, kao i 3 puta osvajač zlatnog odličja na prvenstvima Jugoslavije za žene.

Isti broj poena ali slabije dodatne kriterijume je na drugom mjestu osvojila Radmila Кovačević iz Srbije. Bronzana medalja je pripala Barbari Skuhala iz Slovenije, dok je 4. mjesto zauzela Olimpijska reprezentativka BiH Maša Maksimović.

Sve takmičarke su nagrađene novčanim nagradama i simboličnim poklonima. Nagrade je uručio g. Mario Đuran - pomoćnik ministra za sport Ministarstva porodice, omladine i sporta u Vladi Republike Srpske.

Šahovski savez Republike Srpske je na A i B turniru tokom 4 dana u Banjaluci ugostio ukupno 47 šahistinja iz Srbije, Hrvatske, Slovenije, Republike Srpske i BiH koje su se borile za ukupan nagradni fond od 3.370 КM.

Treba naglasiti da je Olimpijska reprezentativka BiH Sara Jaćimović pobjedila na B turniru na kojem je ostvarila fišerovski rezultat - 7 pobjeda u 7 partija.

Tehnički organizator je šahovski klub "GAMBIT" Banjaluka. Direktor takmičenja je Aleksandar Кovač a sudije IA Vlado Stojanović - glavni sudija i FA Nemanja Šipka - zamjenik glavnog sudije.

• 18:55 Маркетинг