Ватерполо

Заустављена сензација – Хрватска кроз драму до финала СП

• 15.02.2024. 17:42

Ватерполисти Хрватске пласирали су се у финале Свјетског првенства у Дохи, пошто су у драматичном полуфиналу послије петераца савладали Француску.

"Баракуде" су до утакмице за титулу шампиона планете стигли након 11:11 у регуларном дијелу, те 6:5 у пеналима против највеће сензације на турниру.

Веома узбудљиво друго полуфинале у Катару донијело је још једну фантастичну посљедњу четвртину Француза, који су у трећем мечу у низу на изузетан начин финиширали.

Најприје у осмини финала против Аустралије, затим и против Мађарске у четвртфиналу, да би у овом полуфиналу надокнадили чак три гола минуса у завршних осам минута.

Хрвати су имали 9:6, али им то није било довољно за тријумф, а "триколори" су чак у финишу имали два напада са играчем више за вођство.

Нису успјели, те је Фатовић Хрватима донио 11:10 на 52 секунде прије краја, да би на 18 секунди до истека времена Енцо Каш погодио на волшебан начин и изборио петерце.

Сви извођачи су били сигурни у првих пет серија, па се "круг окренуо".

Маринић-Крагић је погодио у шестој серији, а онда је Ивица Туцак промијенио голмана, поставио Анића и он је одбранио петерац којим је одвео Хрватску у финале првенства свијета.

У мечу за титулу састаће се Италија и Хрватска, док ће се за бронзу борити Шпанија и Француска.