Meč protiv Spartaka

Partizan spasio VAR: U finišu penal riješio pitanje pobjednika

• Извор: Б92
  • 06.03.2022. 16:37

Fudbaleri Partizana slavili su na gostovanju Spartaku u Subotici 0:1 u okviru 26. kola Superlige.

Gol odluke je postigao Bibras Natho iz jedanaesterca u 85. minutu.

Sigurno da će se mnogo pričati o odluci glavnog arbirtra Lazara Lukića da dosudi penal nakon starta Đurasovića nad Jovićem.

Lukić najprije nije dosudio jedanaesterac da bi se nakon nekoliko minuta vratio i konsultovao sa VAR sobom u kojoj je sjedeo najbolji srpski arbitar Srđan Jovanović.

Kontakta između dvojice igrača je svakako bilo, ali ostaje utisak da je Spartak zaslužio više iz ovog meča.

Domaćini iz Subotice su bili konkretniji u prvom poluvremenu na izuzetno lošem terenu Gradskog stadiona u Subotici i svakako nisu željeli da se brane protiv prvoplasirane ekipe u Superligi.

Nije ni Partizan ostajao dužan, ali su golmani bili na visini zadatka u prvom poluvremenu. Često se u šesnaestercu Spartaka igrao karambol, ali nikako nisu fudbaleri Partizana uspjevali da probiju njihov bedem.

Najbolju priliku je pred kraj poluvremena imao Slobodan Urošević, ali je njegov udarac otišao po sredini što je lako odbranio Dubljanić.

U drugom dijelu igre smo gledali bolje izdanje ekipe Aleksandra Stanojevića koji je shvatio da nešto mora da se menja. Pogotovo je bila riskanta izmejna kada je umjesto Marka Živkovića na teren poslao Marka Milovanovića. Ne da je ona nešto donijela crno-bijelima, ali ih nije ni koštala.

(FOTO: FK Partizan)

• 23:00 Серија: Ред Рок (16+) (Р)

Серија: Ред Рок (16+) (Р)