Derbi 12. kola Premijer lige BiH

Remi Borca i Željezničara u Banjaluci

• 04.10.2021. 18:02

Fudbaleri banjalučkog Borca remizirali su danas u derbiju 12. kola Premijer lige BiH sa ekipom Željezničara rezultatom 1:1 (1:1).

KRAJ UTAKMICE! BORAC-ŽELJEZNIČAR (1:1)

Šest minuta sudijske nadoknade.

Soldo upisuje još jednu odličnu odbranu u 88. minutu poslije dobrog šuta Vranješa.

Žuti karton za Ćorića poslije nespretnog starta. Još šest minuta do kraja utakmice.

Najbolja prilika za Željezničar u 82. minutu, Mekić nije najbolje šutirao iz dobre pozicije. Bekrić je napustio igru iako je meč počeo sa klupe pa je odigrao nešto više od 50 minuta. Na terenu su Zec i Višća.

Ponovo je opasan Borac poslije kornera, centrirao je Zakarić, ali Jovanović nije uspio da pogodi mrežu rivala. U drugom dijelu postoji samo jedan tim na terenu, Banjalučani su mnogo bolji, ali nedostaje pogodak.

Veličanstvena bakljada navijača Borca u 70. minutu.

Nova prilika za Borac, Lukić nije bio precizan u 69. minutu.

Još jedna dobra situacija pred golom Željezničara, centaršut za Vranješa, ali lopta ide preko gola

Ogromna prilika za Borac, Vranješ pogađa prečku glavom, a potom Zakarić iz popravnog šalje loptu pored gola. Ostaje 1:1, igra se 57. minutu

Pokušaj Gorana Zakarića iz slobodnog udarca u 49. minutu, lopta odlazi tik preko gola.

Odmah na startu žuti karton za Jovanovića zbog faula nad Bekrićem.

Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena u Borcu, Kulašin je ostao u svlačionici, na terenu je Vušurović.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: BORAC - ŽELJEZNIČAR (1:1)

Vranjeeeeeeeš! Borac u posljednjoj minuti prvog poluvremena majstorijom iskusnog Stojana Vranješa dolazi do izjednačenja. (1:1).

Nova velika šansa za goste u 41. minutu. Mekić sa ivice kaznenog prostora pogađa prečku.

Gol. Od 33. minute vodi Željezničar. Strijelac je Petar Bojo. Prethodno je slalom napravio Subašić, golman Pavlović kratko odbio loptu nakon njegovog šuta, a na pravom mjestu bio Bojo.

Prekinuta je utakmica u 26. minutu, poslije jednog duela na travi je ostao mladi fudbaler Željezničara Bruno Zdunić koji je nažalost morao da bude iznesen na nosilima. Pauza je trajala dva minuta dok mu se ukazivala pomoć, Zdunić se potom pridigao na noge. Ivković je pripremio izmjenu i na teren će iskusni Bekrić

Za sada jedini pokušaj Borca preko Kulašina, ali mladi fudbaler šutira neprecizno preko gola. Gosti uzvraćaju u 13. minutu, opasan šut Gasala odlazi pored gola.

Sve opasniji Borac kako utakmica odmiče. Malo je nedostajalo da Moraitis iskoristi grešku Kosorića, ali je Bender bio brži. Potom prijeti Zakarić, lopta odlazi preko gola.

Dvije opasne akcije Željezničara. U posljednjem trenutku je Subić izblokirao šut Crnčevića, a potom Jovanović dobro interveniše pred naletom jednog fudbalera gostiju. U toku je 22. minut na Gradskom stadionu.

Nema uzbuđenja u Banjaluci. Sedam minuta igre, uglavnom se igra na sredini terena, dodavanja veznih fudbalera i defanzivaca. Svaki pokušaj prema naprijed nije urodio plodom. Lopta je više u posjedu domaćih igrača. Oko 6.000 gledalaca prisustvuje derbiju 12. kola.

Sastavi:

Borac: Pavlović, Ćorić, Jovanović, Vojnović, Subić, Mols, Begić, Vranješ, Kulašin, Zakarić i Moraitis.

Rezerve su: Ćetković, Kujundžić, Bošnjak, Dujaković, Lukić, Meleg, Milojević, Vukomanović, Vušurović.

Željezničar: Bender, Malić, Kosorić, Drina, Crnčević, Bojo, Mekić, Mujezinović, Subašić, Gasal, Zdunić.

Na klupi su: Muftić, Vištica, Jahić, Zec, Hajdarević, Kovačević, Hrelja, Duraković, Bekrić.

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Ко те шиша (Р) (12+)

''''Хумористична хрватска серија 'Ко те шиша' прати Жигмунда, власника старомодног фризерског салона 'Салон за господу' и Божицу, власницу модерног салона за даме 'Колет', који се налазе један прекопута, на једном загребачком тргу, а дијели их само кафаница 'При Таубеку'.

• 14:45 Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

''''Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

• 15:30 Серија: Крваво цвијеће (12+)