Preminula srpska sportistkinja Mirjana Mašić Jovović

• Извор: СРНА
  • 05.11.2021. 16:05

Jedan od najboljih strijelaca Jugoslavije i Srbije svih vremena Mirjana Mašić Jovović preminula je danas u Beogradu u 73 godini, poslije duge bolesti, saopštio je Streljački savez Srbije.

Tokom karijere koja je trajala više od 20 godina osvojila je 67 medalja na međunarodnim takmičenjima u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji, od kojih 17 na svjetskim i evropskim prvenstvima.

Tri puta je obarala svjetski rekord, dva puta kao član ekipe i jednom u pojedinačnoj konkurenciji, a tokom cijele takmičarske karijere bila je član "Partizana" i najtrofejniji ženski sportista u istoriji tog kluba.

Titulu državnog prvaka osvajala je 23 puta, od toga 16 u pojedinačnoj konkurenciji, a osvajač je više od 400 medalja sa domaćih takmičenja.

Bila je član stručnog štaba reprezentacije Jugoslavije i selektor reprezentacije na Olimpijskim igrama 1992. godine, dobitnik velikog broja društvenih i sportskih nagrada i nosilac Nacionalnog sportskog priznanja.

Trenerskim poslom počela je da se bavi još kao aktivni takmičar, a trenirala je mnoge vrhunske strijelce.

Mjesto i vrijeme sahrane Mirjane Mašić Jovović biće naknadno objavljeni.