Serija A

Roma deklasirala Atalantu

• 18.12.2021. 16:56

Ekipa Žozea Murinja deklasirala je na gostovanju Atalantu rezultatom 1:4.

Roma je povela već u prvom minutu meča preko Abrahama, a Zaniolo je u 27. minutu poveća rezultat na 2:0 za Romu.

Domaćini ipak smanjuju razliku u sudijskoj nadoknadi preko Muriela.

U drugom poluvremenu Atalanta je krenula udarnički i stigla do pogotka preko Zapate, ali je VAR presudio ofsajd. To je na neki način razbudilo Romu koja četiri minuta poslije preko Smalinga stiže do 3:1.

Iako je utakmica bila uveliko gotova, Abraham se našao na pravom mjestu u 82. minutu meča i postavio konačnih 1:4 za Romu protiv Atalante.

Statistički gledano, Atalanta je bila potpuno dominantnija u meču sa 71 odsto posjeda lopte i 16 šuteva. Ali statistika nikada nije odraz rezultata.

Nakon ovog poraza Atalanta ostaje na trećem mjestu Serije A uz bod prednosti u odnosu na Napoli koji tek treba da igra. Roma je na petoj poziciji, ali kao i u slučaju Atalante čekaju se mečevi Fjorentine i Juventusa.

• 15:30 Серија: Крваво цвијеће (12+)