Serija A

Spektakl Rome i Juventusa: Murinjo imao 3:1 pa za sedam minuta doživio debakl

• Извор: Телеграф
  • 09.01.2022. 21:19

Spektakl današnjih mečeva Serije A, poslije ubjedljivih pobjeda Atalante i Sasuola, nastavili su i fudbaleri Rome i Juventusa na čijem meču je, na kraju, viđeno sedam golova!

Sedam golova i pobeda Juventusa koji je sredinom drugog poluvremena bio u nokdaunu, ali je za sedam minuta uzeo zlata vrijedna tri boda u borbi za mjesto koje vodi u Ligu šampiona - 4:3 (1:1)!

Imali su Bjankoneri i dosta sreće, jer su u 81. minutu ostali bez isključenog Matijasa De Lihta, dok njegovo igranje rukom u kaznenom prostoru sa bijele tačke nije iskoristio Lorenco Pelegrini.

Pelegrini je bio strijelac trećeg gola za Vučicu, kada je u 53. minutu povisio na 3:1, dok je prethodno u 48. bio asistent Henriku Miktarijanu za drugi gol Vučice. Prethopdno je Abraham u 11. doveo domaćina u vođstvo, a izjednačio je Dibala sedam minuta kasnije.

Manuel Lokateli je u 70. minutu pokrenuo preokret Juventusa i smanjio je rezultat na 3:2, da bi Kuluševski u 74. i De Šiljo u 77. presudili izabranicima Žozea Murinja.

Juve je ovom pobijedim stigao do 38 bodova, što je tri manje u odnosu na pomenutu Atalantu na 4. mjestu. Doduše, uz meč više. S druge strane, Roma ostaje na 8. mjestu sa 32 boda koliko imaju Fiorentina i Lacio.

• 22:30 Серија: Ел Чапо (16+)

*Серија: Ел Чапо (16+)

• 23:30 Серија: Ред Рок

Серија: Ред Рок