Odbojka

Srbija kroz preokret i dramu do finala Evropskog prvenstva

• Извор: Б92
  • 03.09.2021. 19:27

Odbojkašice Srbije plasirale su se u finale Evropskog prvenstva u Beogradu pobjedom nad Turskom rezultatom 3:1 (32:34, 28:26, 25:23, 25:13).

Preko 10.000 gledalaca u Areni je uživalo u spektakularnoj odbojci sa obje strane mreže i fenomenalnoj igri i pobjedi izabranica Zorana Terzića.

One će u subotu od 20.00 igrati za zlato i odbranu evropske titule osvojene prije dvije godine.

Protivnice će biti odbojkašice Holandije ili Italije koje se od 20.00 časova sastaju na istom mestu.

Teško je opisati šta je sve na ovom meču učinila Tijana Bošković, najbolji svjetski korektor, oborivši na ovom meču svjetski rekord.

Ona je, naime, u prvom setu raspalila po lopti i poslala je na drugu stranu brzinom od 110,3 kilometara na sat. To nikome do sada nije pošlo za rukom u istoriji mjerenja brzina u odbojci.

Turska je bolje počela i imala je konstantnu razliku na svojoj strani. Tada je selektor Terzić napravio izmjenu i umjesto Bianke Buše uveo Katarinu Lazović.

To nije uticalo na ishod prvog seta, koji se u nevjerovatnoj drami riješio u korist gošći rezultatom 34:32, ali je i te kako imalo uticaja na krajnji ishod.

Jer, Kaća Lazović je bila glavni pokretač preokreta Srbije, fascinantnom energijom i igrom u polju, ali i veoma preciznim smečevima kada je to bilo potrebno.

U novoj drami u drugom setu krucijalna je bila upravo ta energija sa oba kraja terena, ali i u sredini, gdje je blok proradio od momenta kada je Srbija gubila rezultatom 21:18.

Uslijedila je fantastična serija nakon tajm-auta i drama na razliku ovog puta otišla je na našu stranu.

• 14:45 Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

''''''''''Серија: Од јутра до сутра (12+)

• 15:30 Серија: Крваво цвијеће (12+)