Odbojka

Srbija pobjedom krenula u odbranu titule

• Извор: Б92
  • 02.09.2021. 23:04

Odbojkaši Srbije pobjedom nad Belgijom rezultatom 3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20) započeli su misiju odbrane titule na Evropskom prvenstvu.

"Plava četa" je šampion Evrope od prije dvije godine, ekipa se nije promijenila i ponovo je glavni kandidat za zlato i na ovom turniru koji se igra u Poljskoj, Češkoj, Finskoj i Estoniji.

Aktuelni prvaci "starog kontinenta" nalaze se u grupi A i za rivale imaju reprezentacije Belgije, Grčke, Poljske, Portugala i Ukrajine, a prvi meč u Krakovu bio je obećavajući.

Zapravo, počelo je spektakularnom odbojkom izabranika Slobodana Kovača. Razigran je bio Uroš Kovačević i na servisu i na smeču, blok je bio izuzetno čvrst, a i prijem je funkcionisao besprijekorno.

Epilog – serija od 7:0 na servisu Kovačevića kojom je prelomljen prvi set i na kraju ubjedljivo dobijem rezultatom 25:13.

U drugom je bilo nešto neizvjesnije do finiša seta kada je Srbija "dodala gas" i stigla do lagodnih 25:18 kojim je nagovijestila visoke domete.

Ali, ni Belgijanci nisu loša ekipa i kvalitet su pokazali u trećem setu kada su konstantno imali prednost, u nekoliko navrata i pet i šest poena viška.

Tada je na teren ušao i prvi korektor Srbije Aleksandar Atanasijević, koji je ovaj susret počeo sa klupe, pošto je od početka na toj poziciji igrao Dražen Luburić.

Srbija je stigla do zaostatka od 20:19 i kontru za izjednačenje koju nije iskoristila. Tu se prelomio treći set i Belgija je prepolovila razliku.

Međutim, to je samo bio signal za Kovačeve momke da se ponovo uozbilje i zaigraju po selektorovim željama. I rezultat je bio takav da je Srbija konstantno vodila i rutinski privela meč kraju.

I što je najvažnije, osvojila maksimalan broj bodova na startu Evropskog šampionata.

"Orlovi" sljedeći meč igraju već u petak od 20.30 protiv Ukrajine, a u subotu u istom terminu rival će biti domaća selekcija Poljske.

• 07:00 АТВ јутро