Cicipas leti kući, Rune u četvrtfinalu

• Извор: Б92
  • 30.05.2022. 17:30

Holger Rune je izborio svoje prvo Gren slem četvrtfinale na Rolan Garosu.

Mladi danski teniser, 40. na ATP listi, savladao je prošlogodišnjeg finalistu i četvrtog nosioca, Grka Stefanosa Cicipasa, 7:5, 3:6, 6:3, 6:4.

Tako Danska prvi put poslije 1967. ima jednog tenisera među osam najboljim na nekom Gren slemu.

Meč je trajao tačno tri sata i Rune je još jednom pokazao da je u odličnoj formi.

Ne treba zaboraviti da je ovog proljeća osvojio ATP prvenac, na šljaci u Minhenu i tako pokazao da ne njega ozbiljno mora da se računa.

U početnom setu, Cicipas je prvi stigao do brejka za 3:1, ali je Rune odmah uzvratio ribrejkom.

Spasio je Danac dvije brejk lopte u osmom gemu, a onda u 11. došao do novog brejka i potom odservirao za set.

Cicipas je u drugom setu uspio da odgovori, bio mu je dovoljan jedan brejk, u osmom gemu, poslije čega je u naredmom iskoristio prvu set loptu i izjednačio.

Međutim, Rune je ponovo podigao nivo igre, gemovi su bili brzi i kratki i z šestom gemu, 19-godišnji teniser je došao do brejka, poslije čega je set dobio sa 6:3.

U četvrtom setu, Cicipas se odbranio u trećem gemu, tada je spasio tri brejk lopte, ali nije uspio u petom gemu kada je Rune iskoristio prvu priliku, a potom došao brzo i do 5:2.

Nije uspio Rune da dobije poen u naredna dva gema, Cicipas je vratio jedan brejk, ali je zato Danac dobro odradio posao u desetom gemu, spasio tri brejk lopte i došao do 6:4, čime je završio meč.

Njegov protivnik u četvrtfinalu biće osmi nosilac, Norvežanin Kasper Rud koji je bio bolji od Huberta Hurkača, 6:2, 6:3, 3:6, 6:3.

• 23:20 Муззик топ 20

Музичари без "повратне спреге" (феедбацка) остају дезорјентисани и демотивисани, зато се показала потреба за емисијом као што је Муззик топ 20, која се садржајно наслања на легендарне емисије као што је био Хит месеца осамдесетих година прошлох века, кроз које су стасавали млади редитељи и други визуелни уметници док су често још као студенти режирали своје прве радове.

• 00:30 Ноћни програм