Srbija open

Đoković uz ogromne probleme srušio Đerea

• 20.04.2022. 20:33

Novak Đoković teškom mukom uspio je da savlada Lasla Đerea u osmini finala Srbija opena.

Đoković je uz dosta muke slavio nakon prekoreta sa 2:1 (2:6, 7:6, 7:6).

Tok meča mogli ste da pratite na našem portalu.

Taj Brejk

Na startu Đere gubi servis, ali odmah uzvraća istom mjerom. Naredna četiri poena teniseri su bili sigurni na svojim servisima, a onda Đere pravi novi mini brejk i dolazi do prednosti od 3:4.

Međutim, već u narednom poenu ne uspijeva da se odbrani pa novak izjednačava. Odmah nakon toga Đoković dolazi i do prednosti novim mini brejkom.

Zatim je odbranio brejk i došao do meč lopte koju odmah koristi i dolazi do teške pobjede.

Treći set:

6:6 - Drama se nastavlja. Đoković bez izgubljenog poena dolazi do izjednačenja pa će o pobjedniku odlučivati taj-brejk.

5:6 - Divovska borba viđena je u ovom gemu. Odigrana su nevjerovatna 22 poena. Đoković je ispustio dvije brejk lopte pa je Đere nekako uspio da odbrani servis.

5:5 - Odličan gem Novaka Đokovića. Nijedan poen nije prepustio protivniku i došao do 5:5.

4:5 - Samo jedan poen uspio je Đoković da osvoji na servis Đerea koji vraća prednost.

4:4 - Prokockao je Đere dvije brejk lopte pa je Novak uspio da odbrani svoj servis i izjednači na 4:4.

3:4 - Laslo zaista igra odlično. Došao je ekspresno do 40:0, ali je Đoković uspio da se vrati. Međutim Đere uspijeva da odbrani svoj servis i ponovo dolazi do prednosti.

3:3 - Novak nije imao problema na svom servisu: Sa 40:15 dolazi do izjednačenja.

2:3 - Nova prednost za Đerea. Bez većih problema brani svoj servis i dolazi do 2:3.

2:2 - Prvi reket svijeta izjednačava. Đere je uspio da osvoji samo jedan poen.

1:2 - Đere je bez milosti prema Novaku. Nije mu prepustio nijedan poen u ovom gemu.

1:1 - Đere vraća istom mjerom. Pri rezultato 30:40 dolazi do brejk šanse koju odmah koristi.

1:0 - Đoković odmah na startu pravi brejk. Prokockao je tri brejk lopte, ali je uspio da iskoristi četvrtu i dođe do prednosti.

Drugi set:

7:6 - Đoković je izjednačio rezultat

Poslije neizvjesne borbe, Novak je uspio da izjednači rezultat u setovima. Slavio je u taj-brejku sa 8:6.

6:6 - Đere osigurao taj brejk

Siguran je bio Laslo na svoj servis, pa će u taj-brejku tražiti put do pobjede.

6:5 - Đoković osigurao taj-brejk

Iako je imao malih problema, Đoković je uspio da osvojio ovaj gem i osigura taj-brejk. Sada će krenuti u pritisak na Đereov servis.

5:5 - Đere ekspresno do izjednačenja.

Samo jedan poen dozvolio je Laslo protivniku u ovom gemu i lako odservirao sa ostanak u drugom setu.

5:4 - Đoković spasio brejk loptu.

I u ovom gemu Đere je imao šansu da oduzme servis Đokoviću, ali u tome nije uspio. Sada će morati da servira za ostanak u setu.

4:4 - Đoković vratio brejk.

Iako je Đere imao dvije gem lopte, Novak je uspio da veže četiri uzastopna poena i vrati brejk u drugom setu.

3:4 - Đere dolazi do brejka.

Spasio je Novak prvu brejk loptu u ovom gemu, ali nije uspio i drugu pa Đere u narednom gemu ima priliku da dođe na korak od prolaska u sljedeće kolo.

3:3 - Đere ne popušta

Samo u prvom gemu drugog seta, Laslo je dozvolio Novaku brejk lopte. U nastavku sigurnom igrom održava egal i još jednom dolazi do izjednačenja.

3:2 - Đoković i dalje čuva servis.

Iako je Đere uspio da odigra gem na razliku, nije stigao do brejk prilika, pa je Đoković sačuvao prednost.

2:2 - Đere uzvraća istom mjerom.

Samo jedan poen dozvolio je Laslo protivniku u ovom servis gemu. Nakon turbulencija u prethodnom, dobro mu je došao jedan servis bez drame.

2:1 - Đoković čuva prednost.

Bez izgubljenog poena Novak je došao do nove prednosti i sada će pokušati da nastavi pritisak na Đereov servis.

1:1 - Đere spasio tri brejk lopte.

Odlično je Novak otvorio drugi set i odmah došao do brejk lopti. Đere je uspio da spasi tri i sačuva svoj servis.

1:0 - Sigurnom igrom Đoković je otvorio drugi set.

Trebaće prvom teniseru dosta ovakvih gemova u nastavku, ukoliko želi da se vrati u meč.

Prvi set:

2:6 - Đere osvaja prvi set.

Siguran je bio Laslo i u ovom servis gemu, poslije velike borbe. Nakon izgubljenog prvog poena, došao je do dvije set lopte. Ipak Đoković se nije predavao, ali je izgubio gem na razliku, iako je u jednom trenutku imao i brejk loptu.

2:5 - Đere dolazi do duplog brejka.

Ponovo je Đoković bio stegnut u poenima. Đere koristi drugu brejk šansu i u narednom gemu serviraće za osvajanje prvog seta.

2:4 - Đere čuva servis.

Bolje djeluje Laslo Đere u prvom setu. Bez puno problema odigrao je i ovaj servis gem dozvolivši Đokoviću samo jedan poen.

2:3 - Ponovo je Đere imao dvije brejk lopte, ali se Đoković izvukao i nije dozvolio protivniku da mu ponovo oduzme servis

1:3 - Iako je Novak imao  šansu u ovom gemu na 0:30, Đere je uspio da odbije napade i sačuva servis.

1:2 - Odlično igra Đere na startu meča. Imao je priliku za novi brejk, na 30:40.

Novak je uspio da odservira kako je htio, dobije naredna tri poena i smanji na 1:2.

0:2 - Potvrda brejka

Lako je teniser iz Sente stigao do potvrde brejka, nije izgubio ni poen.

0:1 - Brejk za Đerea

Pogodio je Đere samu liniju za 30:40, potom osvojio naredni poen.