Srpski teniser

Kecmanović u četvrtfinalu turnira u Istbornu

• Извор: Агенције
  • 28.06.2023. 14:50

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale turnira u engleskom Istbornu, pošto je pobijedio australijskog igrača Aleksandra Vukića sa 7:6 (6), 6:4.

Meč između Kecmanovića i Vukića, 41. i 91. igrača svijeta, trajao je sat i 24 minuta.

U prvom setu nije bilo brejka, pa je pitanje pobjednika riješeno u dodatnom gemu. Prvi je do set lopte u taj-brejku došao Vukić, koji je poveo sa 6:5, da bi naredna tri poena osvojio srpski teniser za vođstvo u setovima.

Vukić je odmah na startu drugog seta napravio brejk, a zatim je vodio sa 4:2. Od tog trenutka Kecmanović je osvojio četiri uzastopna gema i plasirao se među osam najboljih.

Kecmanović je u Istbornu postavljen za osmog nosioca i u narednoj fazi čeka pobjednika meča između Čileanca Nikolasa Jarija (28. na ATP listi) i Francuza Greguara Barera (57. na svijetu).

(FOTO: Tanjug/AP)

• 22:15 Вечерње вијести

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 22:30 Серија: Ел Чапо (16+)

*Серија: Ел Чапо (16+)

• 23:30 Серија: Ред Рок

Серија: Ред Рок