Krunićeva nakon preokreta do treće runde

• Извор: Б92
  • 01.09.2022. 12:50

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u treće kolo US opena.

Ona je priredila iznenađenje eliminisavši nekada drugu teniserku svijeta Barboru Krejčikovu poslije preokreta sa 2:6, 6:4, 6:2, nakon nešto manje od dva sata igre.

Aleksandra je 23. igračicu svijeta, koja je u februaru bila broj dva, nadigrala nakon što je bila nemoćna u prvom setu.

U drugom joj je odgovarao brži ritam razmjene udaraca, počela je da servira mnogo preciznije i sigurnije, a onda dočekala priliku u petom gemu da oduzme servis rivalki.

Odbranila je svoj u narednom i sigurnom igrom stigla do 1-1.

To joj je donijelo samopouzdanje pa je sa mnogo više agresivnosti napadala servise Krejčikove, koja je sve češće griješila.

A Krunićeva u trećem setu pokazuje i sjajnu reakciju poslije izgubljenog servisa, jer odmah uzvraća novim brejkom i sa ukupno tri stiže do velike pobjede.

U sljedećoj rundi će igrati priotiv Ruskinje Ljudmile Samsonove koja je eliminisala 14. nositeljku Lejlu Fernandes sa 6:3, 7:6 (3).

Krunićeva će treći put u karijeri igrati u trećoj rundi USO, a najbolji rezultat u karijeri joj je četvrta runda 2014.

(FOTO: Tanjug/AP)

• 23:20 Серија: Ред Рок (12+)

Ред Рок' је ирска криминалистичка серија која прати случајеве полицијске станице смјештене у измишљени приморски град Ред Роцк у близини Даблина, те приватне турбулентне односе гардиста и мјештана.

• 23:45 Ноћни програм