Srpski teniser

Novak silni! Đoković savladao Alkaraza i plasirao se u finale Rolan Garosa

• 09.06.2023. 18:29

Srpski teniser, Novak Đoković, plasirao se u finale Rolan Garosa poslije pobjede nad Karlosom Alkarazom (6:3, 5:7, 6:1, 6:1).

Današnji duel Novaka Đokovića i Karlosa Alkaraza doživjeli smo kao finale prije finala na Rolan Garosu i zaista je tako i izgledalo, ali samo u prva dva seta.

Početkom trećeg Alkaraz se požalio na bolove u listu desne noge i od 1:1 u trećem setu, pa do kraja meča nije uspio da pruži ozbiljniji otpor Đokoviću, bez obzira na medicinsku pomoć koja mu je dva puta ukazivana.

Na kraju, poslije tri sata i 20 minuta igre, Đoković - Alkaraz 3:1, po setovima 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 i Nole je prvi finalista ovogodišnjeg Rolan Garosa.

Protivnika će saznati večeras poslije drugog polufinala u kome će snage odmjeriti Aleksander Zverev i Kasper Rud.