Nijemac uspješan

Zverev u trećem kolu Rima

• Извор: Б92
  • 11.05.2022. 14:59

Aleksander Zverev izborio je plasman u treće kolo na Mastersu u Rimu nakon pobjede protiv Argentinca Sebastijana Baeza 7:6, 6:3.

Zverev je tako stigao do osmine finala gdje će se sastati sa pobjednikom meča između Aleksa de Minora i Tomija Pola.

Dugo je Zverev pokušavao u početnom setu da slomi otpor žilavog Argentinca.

Nikako nije uspijevao da mu pronađe pukotinu u igri, Argentinac je pružio jak otpor, ali kvalitet tenisera iz Hamburga je na kraju došao do izražaja.

U prvom setu nije bilo taj-brejka, a onda je Zverev uspio da stigne do 6:2 i četiri set lopte.

Nije tu bio kraj, Baez je uspio da neutrališe sve četiri, izjednači na 6:6, ali je tu stao, Zverev je vezao dva poena i dobio set.

Bio je strpljiv Zverev u drugom setu, čekao je i dočekao priliku u osmom gemu poslije čega je iskoristio jedinu brejk loptu u meču za 5:3.

Odservirao je potom za trijumf iskoristivši prvu meč loptu.

"Dosta mi je bilo teško po dolasku iz Madrida. Ovdje je mnogo sporije. Sebastijan je ovdje igrao već tri meča u kvalifikacijama, bio je spremniji, srećan sam što sam sve završio u dva seta", rekao je Zverev po završetku meča.

(FOTO: Tanjug/AP)
  • 22:45 Филм: Хазард (16+)

'' Филм: Хазард (16+)

• 00:45 Ноћни програм