Fudbal

Utakmica u Pragu bila prekinuta zbog rasizma

• Извор: Агенције
  • 03.08.2021. 22:44

Prva utakmica 3. pretkola Lige šampiona između praške Sparte i Monaka pripala je gostima iz Francuske rezultatom 2:0, a meč je obilježio kratki prekid u prvom poluvremenu zbog rasizma.

Nakon što je igrač gostujućeg tima Orelien Tšuameni postigao pogodak u 37. minuti, sa tribina su se čuli neprimjereni, rasistički povici.

Duel u Pragu bio je prekinut nekoliko minuta, a mediji prenose i da su se prije gola Monaka čuli rasistički povici sa tribina Generali Arene. U jednom trenutku se učinilo da će igrači Monaka da napuste teren, ali sudija Majkl Oliver je uspio da smiri strasti, prenio je Avaz.ba.

"Kneževi" su se vratili na teren, a do kraja susreta uspjeli su postići još jedan pogodak. Kevin Voland je u 59. minuti udvostručio prednost svog tima i doveo ga na korak od plasmana u plej-pof.

Nema sumnje da će se ispad navijača Sparte naći na stolu Disciplinske komisije UEFA i da češki klub očekuje kazna.

• 23:20 Муззик топ 20

Музичари без "повратне спреге" (феедбацка) остају дезорјентисани и демотивисани, зато се показала потреба за емисијом као што је Муззик топ 20, која се садржајно наслања на легендарне емисије као што је био Хит месеца осамдесетих година прошлох века, кроз које су стасавали млади редитељи и други визуелни уметници док су често још као студенти режирали своје прве радове.

• 00:30 Ноћни програм