Košarka

UŽIVO: Borac sigurno do drugog trijumfa

• 13.10.2021. 18:00

Košarkaši banjalučkog Borca savladali su Podgoricu 70:55 u meču drugog kola ABA 2 lige, i tako sa maksimalnim učinkom napuštaju zlatiborski balon.

Crveno-plavi su na startu deklasirali Široki dok je Podgorica bila bolja od Heliosa.

Utakmicu između Borca i Podgorice mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj meča

Podgoričani su u posljednjoj dionici pokušali da uhvate potpuni priključak, ali sve što su uspjeli jeste da priđu na devet poena zaostatka.

Borac je uspio da odbije sve nalete i sačuva prednost stečenu u prvom poluvremenu.

Treća četvrtina

Košarkaši Borca vode poslije treće četvrtine protiv Podgorice 55:43, i na deset minuta su od druge pobjede u ABA 2 ligi.

Crnogorska ekipa u završnici trećeg perioda došla je do pravog ritma i uspjela da uhvati kakav-takav priključak.

Povratkom Ognjena Čarapića na parket Podgoričani su uspjeli da se konsoliduju u oba pravca.

Najefikasniji u redovima Borca su Boldvin i Šešlija sa po deset postignutih poena, dok na drugoj strani Janković i Sejfić imaju po osam.

Poluvrijeme

Borac vodi 37:23 protiv Podgorice nakon prvog poluvremena utakmice druge runde ABA 2 lige.

Banjalučka ekipa je u drugoj dionici stekla veliku prednost i za sada sigurno korača ka novoj pobjedi na startu nove sezone u drugom po jačini regionalnom takmičenju. Veliki problem gosti imaju na poziciji organizatora igre, pošto je Ognjen Čarapić već na startu druge četvrtine zaradio treću ličnu grešku i otišao na klupu.

Od tog trenutka malo šta funkcioniše u napadu Podgoričana. Trenutno su na čak 11 izgubljenih lopti. Borac igra mnogo bolje u oba pravca i kontroliše sva dešavanja na parketu.

Najbolji u crveno-plavom taboru poslije prvog poluvremena je Boldvin sa devet ubačenih poena, dok Sejfić predvodi goste sa osam.

Prva četvrtina

Košarkaši banjalučkog Borca vode protiv Podgorice 19:10 nakon prve četvrtine utakmice drugog kola ABA 2 lige na Zlatiboru.

Izabranici Dragana Nikolića mnogo bolje su otvorili susret, pogotovo kada je defanziva u pitanju. O tome najbolje govori i to da je crnogorska ekipa prve poene postigla tek na isteku petog minuta igre.

U završnici prve dionice i jedni i drugi pokušavali su da ubrzaju igru, a za sada se bolje snalaze "crveno-plavi".

Najefikasniji igrač Borca trenutno je Dionte Boldvin sa sedam postignutih poena, dok na drugoj strani Sejfić ima šest.

(Foto: ABA 2 Liga / Dragana Stjepanović)

• 13:55 Вијести

• 14:00 Емисија: Ћирилица (Р)

Провокативна питања и још провокативнији одговори, бујица опречних ставова и речи, теорије и докази, неоткривено – све носи уреднички потпис Марића који на интересантан начин сучељава различита мишљења и огољава стварност.

• 16:10 Наша Српска (Р)

''Сваког понедјељка у 18 часова и 20 минута у емисији 'Наша Српска' погледајте актуелне теме из привреде, туризма, здравља, културе и спорта из свих крајева наше земље.

• 16:30 Вијести у 16:30

• 17:00 Серија: Насљедници (12+) (Р)

''Данска серија 'Насљедници', отвара причу о породици познате и ексцентричне умјетнице, Веронике, која након смрти своју дјецу ставља на велики испит живота. Гро, Фредерик и Емил очекују праведну подјелу имања, но све што је мајка имала, оставља ванбрачој ћерци Сигне.

• 17:50 Путуј, пробај, заволи са Лазаром (Р)