Na Francuze u polufinalu

Belgija izbacila Brazil VIDEO

• 06.07.2018. 21:52

Reprezentacija Belgije plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva u Rusiji, savladavši ekipu Brazila sa rezultatom  2-1.

Belgijanci su poveli od 13. minuta autogolom Fernandinja koji je bio nespretan u vlastitmo šesnaestercu.

Belgijanci su duplirali prednost u 31. minutu, strelac je bio Kevin de Brujne! "Crveni đavoli" su razvili kontru poslije kornera Brazila, lopta je došla do sjajnog veziste, a ovaj je fantastičnim udarcem sa dvadesetak metara zatresao mrežu.

Drugo poluvrijeme je obilježila inicijativu Brazilaca, koji su uspijeli da smanje u 76. minuti golom Renata Avgusta, ali do kraja nisu stigli do poravnanja i produžetaka pa se Belgija plasirala u polufinale.

Tamo će igrati sa Francuzima, koji su ranije danas bili bolji od Urugvaja. Meč Belgije i Brazila sudio je srpski sudija Milorad Mažić.