NBA

Kavaji Leonard zaustavio Dončića i Marjanovića, Klipersi izborili „majstoricu“ sa Dalasom

• 05.06.2021. 08:02

Košarkaši LA Klipersa nadigrali su Dalas sa 104:97 i došli do izjednačenja od 3:3 u borbi za polufinale Zapadne konferencije. Klipersi su pobjedu obezbijedili u samom finišu meča, a predvodio ih je za igru raspoloženi Kavai Leonard.

LA Klipersi su na gostovanju uspjeli da dođu do „majstorice" poslije nekoliko rezultatskih preokreta uprkos novoj odličnoj igri Luke Dončića i Bobana Marjanovića koji je opet bio starter u timu Dalasa.

Luka Dončić je ubacio 29 poena uz 11 asisencija i bio najefikasniji u svom timu, a Boban Marjanović je za 17 minuta igre bio nadomak dvostrukog dvocifrenog učinka sa 12 poena i devet skokova ali je sve to sjajnom efikasnošću anulirao izuzetno raspoloženi Kavaji Leonard.

Dalas - LA Klipers 97:104

Iako je u prvoj četvrtini postigao samo tri poena, Leonard je u nastavku bio najefikasniji igrač meča, postizao odlučujuće koševe za pobjedu svog tima i na kraju izjednačio rekord karijere u plej-ofu sa 45 poena, šest skokova i tri asistencije.

Dalas je dobro ušao u meč i odmah poveo u prvoj četvrtini, a onda je uslijedila serija rezultatskih obrta da bi Klipesri na poluvrijeme otišli sa tri poena prednosti.

U drugom poluvremenu Dalas preokreće rezultat i uvodi meč u neizvjesnu završnicu ali tada Kavaji Leonard preuzima inicijativu i Vodi svoj tim do pobjede.

Odlično su ga pratili Redži Džekson sa 25 poena uz 9 skokova i 4 asistencije i Pol Džordž sa 20 poena uz 13 skokova i 6 asistencija.

Na drugoj strani Dončića su odlično pratili Marjanović i Hardavej sa 23 postignuta poena, ali je to bilo nedovoljno da se sačuvaju od poraza pa će o pobjedniku u završnoj seriji odlučivati i sedmi duel Dalasa i LA Klipersa.