Košarkaši Igokee deklasirali Bosnu za finale Kupa "Mirza Delibašić"

• 12.02.2021. 21:44

Košarkaški Igokee "zaledili" su sarajevsku Bosnu na "minus 41" u polufinalu Kupa Mirza Delibašić.

Utakmica odigrana u dvorani u Laktašima završena je rezultatom 87:46

Nakon izjednačene prve četvrtine, od samog početka drugog perioda igre na terenu je postojao samo jedan tim, pa je rezultatska prednost ekipe trenera Dragana Bajića rasla iz minuta u minut.

Na poluvrijeme, košarkaši Igokee otišli su sa 14 poena prednosti, a onda su u drugom poluvremenu potpuno deklasirali gostujuću ekipu za ubjedljivu pobjedu.

Stiven Grej odigrao je najbolju utakmicu od svog dolaska u Laktaše. Amerikanac u redovima Igokee ubacio je 21 poena, od toga je 11 dao u trećoj četvrtini. Pogodio je pet trojki iz osam pokušaja (šut iz igre 8/12).

Ponovo je odličnu partiju pružio i Dalibor Ilić, koji je danas ponovo dobio poziv u reprezentaciju Srbije, ubacivši 15 poena uz samo jedan promašaj iz igre. Košgeterskom učinku dodao je i 9 skokova za ukupan indeks korisnosti 25.

Edin Atić ubacio je 11 poena, dok je Nikola Jovanović utakmicu okončao sa 6 ubačenih poena i 15 skokova.

Na drugoj strani Miloš Grubor i Sead Hadžifejzović ubacili su po deset poena.

Košarkaši Igokee sutra će pokušati da vrate trofej Kupa Mirza Delibašić u svoje vitrine, a u finalu ih očekuje dvoboj sa sarajevskim Sparsima koji su u prvoj polufinalnoj utakmici savladali Široki Brijeg rezultatom 71:60.

Finalna utakmica počinje u 17:00 časova.

• 10:00 Васкршња литургија из Храма Христа Спаситеља у Бањалуци