Superliga Srbije

Pobjede Čukaričkog i Vojvodine za Evropu

• 21.03.2021. 20:41

U posljednjim utakmicama 28. kola Superlige Srbije Čukarički i Vojvodina su pobijedili i ostali u vrhu, dok su Novi Pazar i Rad ostvarili važne trijumfe u borbi za opstanak.

Tim sa Banovog brda slavio je u Šapcu protiv Mačve sa 2:1, golovima mladih igrača, osamnaestogodišnjeg Mitra Ergelaša u 14. i dvadesetogodišnjeg Marka Rakonjca u 72. minutu. Pogodak za Mačvu postigao je Aleksandar Đoković u 30. minutu meča.

Vojvodina je brzo povela sa 2:0 protiv Inđije pogocima Aranđela Stojkovića u 17. minutu sa bijele tačke i Veljka Simića dva minuta kasnije. Sve što je vojvođanski rival uspio do kraja to je da ublaži poraz u 93. minutu, takođe iz jedanaesterca, a siguran izvođač bio je Nebojša Bastajić.

Rad je golovima Luke Gojkovića u 32. i auto-golom Nikole Bogdanovskog u 67. minutu došao do dragocjenih bodova protiv Radnika iz Surdulice.

Najubjedljiviji je bio Novi Pazar, koji je sa 5:0 deklasirao novosadski Proleter. Sve je bilo jasno već pola časa kada su Pazarci poveli sa 3:0, kada su mrežu Proletera pogađali redom Danko Kiković, Periša Pešukić i Branislav Tomić. U nastavku još dva gola za dva minuta u rasponu od 52. do 54. i tada su se upisali još dvojica igrača Novog Pazara - Almir Aganspahić i Dušan Stoiljković.