Sedmerac u posljednjoj sekundi

Rukometaši BiH pobjedom u Bjelorusiji počeli kvalifikacije

• 25.10.2018. 20:52

Rukometna reprezentacija BiH je ostvarila prvu pobjedu nad Bjelorusijom. Ekipa Bilala Šumana je slavila u Minsku 30:29 golom Nikole Prcea iz sedmerca u posljednjoj sekundi.

Bjelorusija je vodila čak 55. minuta. Imali su domaći većim dijelom meča prednost od dva do četiri gola viška, ali je u odličnom finišu BiH na krilima Ivana Karačića stigla do preokreta.

Golom Terzića iz sedmerca u 56. minuti BiH je prvi put povela 28:27, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu. BiH je pri rezultatu 29:29 imala napad za pobjedu ali je pogodila stativu. Domaća reprezentacija je krenula u napad i izgubila loptu , pa je Karačić izborio sedmerac. Nikola Prce je bio siguran za pobjedu 30:29 na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Tomislav Nuić je bio najefikasniji sa sedam golova, Nikola Prce i Ivan Karačić su dodali po pet golova za BIH.

U subotu će BiH u Tuzli dočekati Češku od 20 časova.

• 23:20 Муззик топ 20

Музичари без "повратне спреге" (феедбацка) остају дезорјентисани и демотивисани, зато се показала потреба за емисијом као што је Муззик топ 20, која се садржајно наслања на легендарне емисије као што је био Хит месеца осамдесетих година прошлох века, кроз које су стасавали млади редитељи и други визуелни уметници док су често још као студенти режирали своје прве радове.

• 00:30 Ноћни програм