Liga nacija

Srpski odbojkaši bolji od Kanade u gostima

• 10.06.2019. 08:54

Odbojkaši Srbije su savladali Kanadu u Otavi u šestom kolu Lige nacija sa 3:2, po setovima 25:17, 24:26, 25:21, 26:28, 15:12.

Izabranici selektora Nikole Grbića su ostvarili drugu uzastopnu pobjedu, kojom se selekcija Srbije popela na desetu poziciju. Odbojkaši su imali veliku podršku navijača, uz čiju pomoć su uspjeli da ostvare pobjedu.

Srpski tim je dominirao u prvom setu, iako je domaća ekipa imala minimalnu prednost na prvom tehničkom tajm-autu.

Veliku priliku za vođstvo od 2:0 "Orlovi" su propustili u drugom setu, pošto su imali 22:19, pa i set loptu na 24:23, ali je domaća ekipa uspjela da preokrene i vrati meč na početak.

Nešto sporiji početak trećeg dijela utakmice je prekinut serijom od pet poena selekcije Srbije, što je bilo dovoljno za novo vođstvo, a u četvrtom setu je Grbićev tim imao čak tri meč lopte, međutim meč je otišao u peti set.

Vođstvo od 8:4 na startu odlučujućeg perioda je bilo dovoljno za održavanje prednosti i pobjedu na kraju, iako je Kanada u jednom momentu stigla na poen zaostatka (12:11).

Najefikasniji u selekciji Srbije je bio Dušan Petković sa 18 poena, Milan Katić je dodao 14, a Stevan Simić 13.

Na drugoj strani je sjajnu partiju za Kanadu pružio Šeron Vernon-Evans sa 24 poena, dok je Džon Gordon Perin upisao 17.

Srbija će u trećem vikendu Lige nacija igrati u Portugalu, protiv Brazila, Kine i domaće selekcije, od 14. do 16. juna.

• 12:40 Телетрговина

• 12:55 Емисија: Имате ријеч са Милијаном Кос (Р)

Емисија: Имате ријеч са Милијаном Кос (Р)

• 13:55 Вијести

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)