Željezničar spot tim član Premijer juniorske lige

• 26.07.2020. 20:47

Juniorski sastav Željezničar spot tima se plasirao u Premijer juniorsku ligu BiH. Oni su u finalnom meču za plasman u juniorsku bh elitu nakon penala porazili radnik iz Bijeljine.

Meč se igra u Modriči, bilo je 2:2 nakon 90 minuta, da bi penalima Željo slavio sa 4:2, dakle ukupno 6:4.

Fudbaleri iz Banjaluke su bolje otvorili meč. Prvo poluvrijeme su riješili u svoju korist sa 2:0. Poveli su već u 8. minuti, a mrežu Radnika je pogodio Savanović. Na 2:0 Željezničar je poveo u 48. minuti. U strijelce se upisao Ružičić. Tada su mnogi pomilsili da je sve gotovo, ali se igrači Radnika nisu predali.

Zaigrali su mnogo angažovanije i uspjeli da poravnaju. Prvo je pogodio u 52. Jović, a nakon tri minute i Dujaković.

Na kraju su odlučivali penali i presudio je golman Ćetković. Odbranio je dva penala igračima Radnika.

Radnik – Željezničar (2:2 (0:1) penalima:2:4 ) nakon penala 4:6

Modriča. Stadion,. Dr Milan jelić. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Strijelci: Žuti kartoni: Šukilović (Radnik), Kalabić, Jevtić (Željezničar ST). Crveni kartoni: Trener Jovica Lukić 61.  (Radnik), Željko Bundalo 65. (komesar za bezbjednost FK Željezničara).

Radnik: Mitrović, Zupor, Anikić, Ristanović, Šukilović, Maletić, Novak, Dujaković, Malešević,  Manojlović, Jović. Na klupi: Vasilić, Erić, Gavrić, Ristić Jahić, Stuparević, Trakirević.

Željezničar: Ćetković. Marjanović, Savanović, Baštić, Jovandić, Đogić, Ružičić, Kalabić, Jević, Teodorović, Blanuša. Na klupi: Stupar, Perić Babić, Stijaković, Janković, Đukić, Ćurguz.