Пожар под контролом, али посла би могло да буде још данима... Упркос врелини, диму и несносном смраду депоније, машинама се затрпава запаљено смеће.
Мјештани неће пред камеру, али су забринути. Надлежни увјеравају да опасност пролази.
"Током ноћи је дежурало једно возило и по потреби гасило пожар. Јутрос заједно са радницима Депота смо приступили прегледу терена, односно њихова механизација преврће то смеће које је горјело па се додатно врши гашење тог дијела, односно залијевање водом како би се у потпуности угасио тај пожар", каже Драган Бабић, шеф Одсјека за послове цивилне заштите и професионалне територијално ватрогасно-спасилачке јединице града Бањалука.
Из предузећа ДЕПОТ кажу да је захваљујући брзој интервенцији радника и бањалучких ватрогасаца спријечен већи пожар. Додали су да тренутно на депонији нема отвореног пламена.
"Али због сигурносних мјера и спрјечавања поновног активирања ватре наставља се са интензивним залијевањем водом и прикривањем захваћеног подручја земљом и тиме с се постиже гашење у дубини и прекида доток кисеоника како би се избјегло ширење жаришта на дубинама. Тренутно нико није угрожен, ни једна локална кућа није угрожена нити је била угрожена ни мало тако да је све локализовано и безбједно", рекао је директор Ратко Јокић.
Из ДЕПОТА појашњавају да је до пожара дошло на једној мањој површини, али се због густог дима чинио много већи. Истакли су да у љетном периоду врло често дође до пожара. Ватрогасци кажу да остају на терену док постоји ризик.
"Имајући у виду да је то огромна територија и огромна површина која је горјела, потребно је неколико дана да се све то обиђе и загаси, да се пожар не би опет јављао јер је јако неприступачно да се приђе сваком дијелу те депоније", каже Бабић.
Из ватрогасно-спасилачке јединице града су нагласили да узрок пожара којег су ватрогасци гасили са четири возила и седам ватрогасаца за сада није познат.