Приједорчани који су били погођени поплавама чисте своја имања.
Вода се у неким насељима тек недавно повукла, али су остали трагови трагове поплаве и огромне количине смећа.
"Пуно је и комараца, увече не можемо ни да изађемо", каже Станко Лазаревић из Балтин Бара и додаје:
"У кући још исушивачи, јер било је 10 дана воде треба то осушити, около је било 18 дана. Добио сам од ватрогасног и од комуналног сам тражио".
Они којима вода није поплавила комплетна имања сада су нестрпљиви да своје куће доведу у првобитно стање. Већ су почели са ситним радовима међутим, сви знају да је најбитније да се просторије прво добро исуше.
"Успјели смо да избацимо све ствари које су биле мокре, сад је у фази сушења, вријеме треба да се то заврши и онда у санацију", рекао је Миле Топола из Гомјенице.
На терену је било распоређено 15 комисија за процјену штете. Из одјељења за стамбено-комуналне послове кажу да су чланови комисије гледали на сваки детаљ. Све су радили и у сарадњи са Заводом за изградњу града, салонима намјештаја и трговинама бијеле технике.
"Завршили смо све. Обишли смо све. До сад смо пописали око 960 објеката, ту су и помоћни објекти. Већином су људи били реални у попису штете", рекао је Бранко Шврака. члан Комисије за процјену штете.
"Тако да се узимало у обзир да ли је ламинат, да ли је паркет, да ли се мора обијати зид, добили смо све премјере", рекао је Александар Шобот, начелник Одјељења за стамбено-комуналне послове Приједор.
У наредних неколико дана биће познато и колико је процијењена укупна штета након поплава у Приједору. Оно што је сигурно је да су поплаве биле горе него 2014.