ABA 2 liga

Sjajno drugo poluvrijeme za Banjalučane: Borac deklasirao Sparse!

• Извор: АТВ
  • 09.02.2022. 17:52

Košarkaši banjalučkog Borca savladali su ekipu Sparsa rezultatom 83:62 u drugoj utakmici banjalučkog balona ABA 2 lige.

Četvrta četvrtina:

Igra Sparsa se potpuno raspala u posljednjoj dionici, što su igrači Borca iskoristili da dođu do još ubjedljivije pobjede.

Kenić je bio najefikasniji igrač na meču sa 16 poena, Baldvin je dodao 15, Kanihem 13, a Šešlija 12.

U ekipi Sparsa Mustapić i Ramljak su jedini bili dvocifreni sa po 15 poena.

Treća četvrtina:

Sjajna treća četvrtina Borca koju su dobili sa 20 razlike, a u njoj ubacili 34 poena. Konačno je proradio šut ekipi Dragana Nikolića, pa su veoma lako nadoknadili zaostatak sa poluvremena i u zadnju četvrtinu ušli sa 15 poena viška.

Kaningem je postigao 13, Kenić i Baldvin po 11, a Šešlija 10.

Ramljak predvodi Sparse sa 15 poena, dok je Mustapić postigao 13 poena.

Druga četvrtina:

I u drugoj četvrtni nastavljena je loša igra u napadu. Obje ekipe su se mučile, a Sparsi su osvojili i ovaj dio igre rezulatatom 18:16, pa su na pauzu otišli sa +5.

Koliko se muče ofanzivno, govori i podatak da je za 20 minuta igre Borac ubacio samo jednu trojku (1/10), a Sparsi dvije. Od te dvije jedna je bila djelo Mustapića u posljednjoj sekundi, sa pola terena.

Najefikasniji na terenu je upravo Mustapić sa 11 poena, a prati ga Ramljak sa 8.

U redovima Borca, Šešlija je postigao 6 poena, a prate ga Kondić, Kenić i Kaniham sa 5.

Prva četvrtina:

Igra se veoma tvrdo za sada, u prvih deset minuta rezultat je 17:14 za Sparse. I jedni i drugi ne blistaju napadački. Banjalučani se muče da pronađu prava rješenja, nekoliko napada završeno je individualnim potezima bekova. Sparsi traže igru u tranziciji, a osam poena postigao je raspoloženi Ramljak. Kod Borca je šest dao Šešlija.