NBA liga

Boston na korak od finala

• Извор: sportklub.rs
  • 26.05.2022. 12:10

Košarkaši Bostona nalaze se na jednu pobjedu od plasmana u veliko NBA finale nakon što su pobijedili Majami u gostima rezultatom 93:80 i tako poveli sa 3-2 u finalu Zapadne konferencije.

Napad Majamija je bio još i lošiji nego u četvrtoj utakmici serije - tada su šutirali 33% iz igre i nadali su se da odatle mogu samo da napreduju. U petom meču šutirali su poražavajućih 32% iz igre. Pogodili su svega sedam od 45 ispaljenih trojki.

Utakmica je bila neizvjesna u prvom poluvremenu, ali serija Seltiksa 24:2 tokom jednog perioda dugog šest i po minuta u drugom poluvremenu preokrenula je rezultat od prednosti 59:58 za Boston do ogromnih 83:60 i meč je tada bio riješen.

Najefikasniji u redovima Bostona bio je Džejlen Braun sa 25 poena (10/19 iz igre), 4 skoka i jednim fantastičnim zakucavanjem. Džejson Tejtum je postigao 22 poena. Na drugoj strani Bem Adebajo ubacio je 18 poena, uz 10 skokova.

Šesti meč serije, u kojoj će ekipa Imea Udoke imati priliku da dođe do ključne pobjede, biće igran u noći između petka i subote od dva časa i 30 minuta po srednjoevropskom vremenu. Domaćin će ovog puta biti Boston.

(FOTO: Tanjug/AP)