Евролига

Храбра Звезда поражена од Жалгириса

• 09.02.2024. 22:12

У оквиру 26. кола Евролиге, кошаркаши Црвене звезде поражени су од Жалгириса у Арени резултатом 91:93.

Велики хендикеп задесио је црвено-бијеле пред вечерашњи меч, пошто у протоколу нису били Милош Теодосић и Бранко Лазић, који су веома битни шрафови у овој екипи.

Знали су Београђани да ће им вечерас бити веома тешко, пошто је Андреа Тринкијери успио да препороди екипу, која је везала четири узастопна тријумфа пред долазак у Београд.

У првом полувремену играло се кош за кош.

Први период припао је гостима резултатом 22:23, док су други, идентичним резултатом, домаћини ријешили у своју корист.

Трећа четвртина, такође је припала гостима (20:23).

Звезди је и те како била потребна јача одбрана, изабраници Јоаниса Сферопулоса успјели су да се консолидују, а сјајни Гилеспи имао је запажену ролу у уводним минутима четврте четвртине. Кошаркаш Звезде се побринуо да са пет брзих поена његов тим коначно стигне до благе предности, али се гости нису предавали те је било јасно да ће сама завршница бити веома неизвјесна.

Ипак, у финишу утакмице гости су одиграли нешто паметније, направили су серију од 7-0, погађали су углавном са линије за слободна бацања, а црвено-бијели нису успјели да сломе незгодног ривала и дођу до веома битне побједе.