Slavili u majstorici

Partizan "ispio" Cedevitu i plasirao se u finale ABA lige

• 06.06.2023. 21:09

Košarkaši Partizana savladali su Cedevita Olimpiju u majstorici polufinala plej-ofa ABA lige rezultatom 90:71

Partizan je sjajno otvorio meč i poveo sa 15:2, istakao se Smailagić koji je postigao prvih osam poena na meču.

Međutim crno-bijeli su stali i gosti su se malo po malo vraćali u meč i stigli do izjednačenja sredinom druge dionice 29:29

Ipak u finišu prvog poluvremena nova serija Partizana za +11 na poluvremenu 41:30.

U nastavku, Partizan se mučio prva dva minuta, a onda su crno-bijeli zaigrali odbranu onako kako umiju i poslije nove mini serije od 5:0, "pobjegli" rivalu na 50:34 i najveće prednosti na meču od +16.

Do kraja susreta, Partizan nije dozvolio rivali da se razigra, te je tako zakazao finale sa Zvezdom.