Partizan nastavio crni niz i ugrozio prvo mjesto

• Извор: Б92
  • 11.12.2022. 21:49

Košarkaši Partizana poraženi su u Ljubljani od Cedevita Olimpije sa 77:74.

Crno-bijeli je tako poslije 10 odigranih kola u ABA ligi ugrozio prvo mjesto na tabeli.

Najefikasniji u redovima Cedevita Olimpije bili su Ferel sa 18, Dragić sa 13 i Adams sa 12 poena.

Kod Partizana su se istakli Egzum sa 24 i Papapetru sa 17 poena.

Crno-bijeli su fantastično otvorili meč na krilima Dantea Egzuma, koji je brzo napravio seriju 5:0.

Slovenački tim je pokazao reakciju prije svega pogođenim trojkama, čime su stekli osjetnu prednost - 17:10.

Ferel, Dragić i Murić su odigrali gotovo perfektnih 10 minuta, što je rezultiralo vođstvom domaćina - 23:19.

Poslije primljene trojke na startu drugog kvartala crno-bijeli su pokazali reakciju u vidu serije 7:0. Dva puta je precizan bio Papapetru, dok je jednu trojku pogodio Naneli.

Jurica Golemac je pozvao tajm-aut iz koga se izrodila serija Ljubljančana 9:3 (35:29).

Poenima Egzuma i Papapetrua, Partizan je stigao do novog izjednačenja, ali je istom mjerom uzvratio i Ferel, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom - 43:43.

"Parni valjak" je do polovine treće četvrtine postigao svega šest poena, što su domaći kaznili, te stekli vođstvo - 56:49.

Dobrim sekvencama Lesora i Egzuma, beogradski klub se vratio u meč serijom 8:2 (58:57), te nagovijestio neizvjestan meč do samog kraja.

Ljubljančani su u posljednjih 10 minuta ušli sa vođstvom od dva poena (63:61).

Ferel, Dragić i Omić su donijeli slovenačkom timu tri poena prednosti (75:72) minut i po prije kraja utakmice.

Imao je Partizan priliku preko Egzuma i Lesora da se sa linije slobodnih bacanja uključi u meč, ali su Francuz i Australijanac bili polovično precizni.

Drugu priliku da "parni valjak" odvede u produžetak imao je Egzum, ali je njegov šut za tri bio neprecizan.

Partizan je tako upisao drugi poraz u sezoni, dok je Cedevita Olimpija stigla do sedmog trijumfa.

• 22:45 Филм: Хазард (16+)

'' Филм: Хазард (16+)

• 00:45 Ноћни програм