Evrobasket

Srbija bez milosti protiv Holandije

• 02.09.2022. 22:55

Reprezentacija Srbije je dominantno počela Evrobasket pošto je savladala reprezentaciju Holandije, rezultatom 100:76.

Počelo je sa pet poena Nikole Jokića, Vanja Marinković je donio ozbiljniju prednost Srbiji nakon dvije ubačene trojke, ali su Holanđani imali veoma raspoloženog De Jonga, najboljeg igrača tima i kapitena.

U prvih pet minuta Micić je imao čak 6 asistencija, sve je išlo prilično tečno pa je i Pešić miješao karte.

Nakon druge trojke Kalinića je bilo 28:18, a poslije trojke Jaramaza bilo je konačnih 31:21 u prvoj četvrtini.

Ristić je imao solidnu rolu početkom druge dionice, a naša odbrana se pokazala kao sjajna sa njim, Gudurićem, Jaramazom, Davidovcem i Jagodić-Kuridžom.

Početkom trećeg perioda, Srbija je zastala, pa je tako dozvolila da protivnik priđe na minus osam.

Brzo su se izabrani Karija Pešića konsolidovali te prebacili u veću brzinu.

Uslijedio je šou Jokića i Micića koji su početkom četvrtog perioda Srbiju odveli na velikih plus 20.

Bilo je pitanje sa koliko poena razlike će Orlovi "uzeti" protivnika, pa je tako meč završio 100:76.

U pobjedničkom timu, najefikasniji je bio Jokić sa 19 poena, 6 skokova i 4 asistencije, Marinković je imao 18 poena, Micić 15 poena i 12 asistencija. Dvocifreni još Kalinić sa 10 poena i mnogima iznenađujuće - Dušan Ristić sa 11 poena i 6 skokova.

Kod Holanđana najbolji pojedinac bio je De Jong sa 28 poena.

• 22:00 Филм