ABA liga

Igokea savladala Zadar

• 11.03.2022. 18:00

Košarkaši Igokee m:tel u 22.kolu ABA lige savladali su ekipu Zadra rezultatom 79: 67.

Uživo:

IV četvrtina

Igokea je u posljednjoj dionici uvećala prednost stečenu u trećoj četvrtini. I ovaj period igre je dobila sa 6 razlike (19:13) i rutinski privela utakmicu kraju.

Jošilo je bio najefikasniji sa 17, a Voler je dodao 15 poena. Karter i Tomson su postigli po 16 za Zadar.

III četvrtina

Igokea je dobila treću dionicu sa 6 razlike (23:17).

Mnogo bolja igra domaće ekipe u nastavku. Popravila je ekipa Dragana Bajića igru u odbrani, a razigrao se Voler koji je pogodio neke bitne trojke.

Upravo je Voler najefikasniji sa 15 poena u ekipi Igokee. Tomson predvodi Zadar sa 13, dok su Karter, Junaković, Drežnjak su postigli po 11.

II četvrtina

Nakon prvog poluvremena rezultat je 37:37.

Stivens sa 9 i Jošilo sa 8 poena predvode domaćine, dok je za Zadar najefikasniji Tomson sa 13. Karter je ostao na 9 iz prve četvrtine.

I četvrtina

Nakon prvih deset minuta Zadar vodi rezultatom 23:19. Igralo se koš za koš, do pred kraj četvrtine kada Zadar pravi seriju 9:0 i odlazi na +6. Ipak, poenima Radanova pred kraj četvrtine, Igokea je smanjila zaostatak na 4 poena.

Voler i Stivens su postigli po šest poena za Igokeu, dok Karter i Tompson predvode Zadar sa po 9.