Evroliga

Velika pobjeda Partizana! Avramović presudio Fenerbahčeu u Istanbulu

• 22.12.2022. 20:55

U utakmici 15. kola Evrolige, Partizan je večeras u Ulker Areni u Istanbulu gostovao ekipi Fenerbahčea i na kraju slavio u dramatičnoj završnici sa 73:72!

Kako se i očekivalo, Fenerbahče je pred početak meča odao priznanje Željku Obradoviću za sve što je kao trener postigao sa njihovim klubom u periodu od 2013. do 2020. godine, a navijači u Ulkrer areni su ga ovacijama dočekali pri ulasku u dvoranu.

Crno-bijeli su odigrali odlično poluvrijeme u kojem su bili u egalu, ali je turski tim u nastavku zaigrao mnogo bolje.

Ipak, Beograđani su ponovo uveli meč u neizvjesnu završnicu i poslije velike drame izborili i drugu vezanu pobjedu u Evroligi.

Kod domaćina istakli su se Vilbekin sa 14 i Pjer sa 13 poena, a u Partizanu Lesor i Panter sa po 12 poena, Egzum je zabilježio deset.