АБА лига

Звезда јача од Задра и хулигана

• Извор: Курир
  • 12.11.2023. 19:06

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Задар у утакмици 7. кола Аба лиге резултатом 74:81.

Утакмица је пала у други план након скандалозних дешавања дан очи меча када је претучена делегација Звезде.

Домаћи навијачи наставили су са провокацијама пред меч и на самој утакмици, али то није пореметило црвено-бијеле.

Након изједначеног првог полувремена гдје се играло у таласима црвено-бијели су у наставку додали гас и у трећој четвртини ријешили питање побједника.

Код Звезде се истакао Рокас Гедраитис који је постигао 19 поена и био најефикаснији на мечу.

Јаго дос Сантос је имао 12. Лука Божић је имао 18 у екипи Задра, уз пет скокова. По 12 су додали Дрежњак и Лакић.

Звезда је тако уписала и шесту побједу из седам мечева, док је Задар на скору 3-4.