Евролига

Звезда поражена у Атини

• 16.11.2023. 22:22

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању Олимпијакосу у оквиру Евролиге резултатом 88:83.

Сваку грешку у одбрани тим из Пиреја је казнио, а београдски тим је касно покушао да ухвати прикључак на крају.

Успјели су црвено-бијели из Београда да се примакну резултатски на самом крају, али је Олимпијакос на крају стигао до тријумфа.

Звезда је боље отворила утакмицу, чак и водила послије прве четвртине, али је крајем друге, а посебно у трећој четвртини, Олимпијакос преузео узде утакмице у своје руке и привео је меч крају.

Када су Кенан и Питерс почели да погађају тројке и да се надовезују на одличну игру високог Фала, било је јасно да ће атински црвено-бијели на крају изаћи као побједници.

Звезда је имала шансу за преокрет, али није успјела у последња три минута. Утицало је на исход и то што је црвено-бијелима исто као у Барселони досуђена техничка због гажења линије приликом одбране извођења лопте испод коша.

Питерс је постигао 28, а Кенан 15 поена за домаћу екипу.

Звезду је предводио Недовић са 26 поена, а Теодосић је додао 16.