Евролига

Звезда у Берлину поражена од Албе

• Извор: Курир
  • 25.01.2024. 22:08

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Албе у Берлину у утакмици 23. кола Евролиге резултатом 89:80.

Гледали смо тврду прву четвртину.

Звезда је водила на почетку, а потом домаћин прелази у благо вођство до краја прве четвртине, која је завршена резултатом 18:16.

Почетак друге четвртине обиљежила је техничка грешка Јанису Сферопулосу због недосуђеног очигледног прекршаја на Гилеспију.

Алба то користи и стиже предност, домаћин је наметнуо свој брзи ритам, Звезда се мучила у организацији напада и предност домаћина је нарасла до +14.

На полувријеме се отишло резултатом 51:36

У трећој четвртини потпуни колапс Звезде, која малтене ништа није могла да погоди. Предност домаћина је расла до максималних +21. Након ове дионице било је 52:34.

Звезда је одиграла боље у посљедњој дионици, успјела да преполови предност домаћина.

Тројком Јага стигла је и на -5 два минута прије краја.

Након овог кола Звезда има скор 9-14, а Алба је забиљежила тек пету побједу уз 18 пораза.