NBA

Kakva trojka Bogdanovića na 1.41 do kraja, ponovo je odigrao meč sa 20+ poena

• Извор: Телеграф
  • 04.03.2022. 08:05

Srpskom košarkašu Bogdanu Bogdanoviću očigledno prija da mečeve počinje sa klupe, pošto je na četiri od posljednjih pet ubacio 20 ili više poena! Ovoga puta to je bio slučaj u pobjedi Atlante nad Čikagom rezultatom 130:124!

Bogdanović je na terenu proveo 31 minut i za to vrijeme je imao učinak od 20 ubačenih poena, četiri skoka i dvije asistencije, uz ukupan šut iz igre 5/13. Od tih pet pogođenih šuteva četiri su bila za tri poena, dok je bez promašaja bio sa linije penala (6/6).

Titula junaka meča svakako ide u ruke Tre Janga koji je ubacio 39 poena i 13 asistencija, od čega je četiri "trice" ubacio u posljednjoj dionici. Upravo je on bio glavni kreator serije 11:0 u poslednja dva minuta kojih su Hoksi zaostatak od dva poena pretvorili u svoju korist - 127:118.

Vrijedi pomenuti i da je Bogdanović ubacio 13 od svojih 20 poena u posljednjoj četvrtini, a bila je ovo ujedno i prva pobjede Atlante nad Čikagom u četiri ovosezonska meča i ukupno četvrti trijumf u posljednjih šest utakmica.

De Andre Hanter je sa 18 poena pratio Janga i Bogdanovića, Huerter je imao 17, Klint Kapela je upisao dabl-dabl učinak od 12 poena i 11 skokova, dok je Danilo Galinari ubacio 11 poena.

Bulsi, koji su vodili na poluvremenu 63:56, imali su i seriju 16:4 u posljednjoj dionici za 92:90. Vodili su i +9 u toj psolednjoj deonici, da bi posle dva nerešena rezultata Bogdanović pogodio trojku na 1.41 poslije koje su Hoksi preuzeli primat na parketu i otišli ka pobjedi.

(Foto: Tanjug/AP-John Bazemore)

• 08:00 Емисија: Аграр

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 08:30 Емисија: АТВ јутро

Актуелне теме, најновије информације и занимљивости из земље и свијета.

• 10:00 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.

• 10:30 Аутошоп магазин

За љубитеље аутомобилизма, ауто тржишта и најновијих информација о вашем љубимцу.

• 11:15 Телетрговина

• 11:30 Емисија: Аграр (Р)