• 28.04.2024. 17:19

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Totenhem u derbiju sjevernog Londona sa 3:2

Londonski derbi je, kao i prethodnih godina, donio jak ritam, mnogo uzbuđenja, a na kraju dramu i spektakl.

Totenhem je želio da igra, a Arsenal je želio da pobijedi.

Tako bi se najkraće mogla opisati utakmica na stadionu Totenhema, pošto su "pevci" igrali dobro, napadali  i pritiskali, ali je Arsenal taj koji je pronalazio put do mreže.

U 15. minutu igre Arsenal je pokazao još jednom svoje ozbiljno oružje ove sezone - igru iz prekida.

Poslije oštrog centaršuta iz kornera, Hojbjerg je zahvatio loptu glavom i smjestio u svoju mrežu.

Stativa je zaustavila odgovor Totenhema, pošto je Kristijan Romero šutirao glavom, a samo minut kasnije je Totenhem zatresao mrežu - Van de Ven je bio strijelac, ali je VAR primjetio milimetatrski ofsajd, pa je gol poništen.

Bukajo Saka je iz kontranapada u 27. minutu udvostručio prednost gostiju, a i ova situacija je bila provjerena u VAR sobi, pošto je Totenhem tražio penal prije napada koji je doveo do gola gostiju.

Arbitri su rekli da nema elemenata za penal, pa je na semaforu ostalo 0:2.

Tačku na prvi dio igre stavio je Kai Haverc u 38. minutu, ponovo nakon prekida.

Nokemac je najviše skočio posloke kornera i dobro šutirao glavom za velikih 0:3.

Totenhem je nastavio u istom ritmu i u nastavku, a do gola je uspoo da dođe u 64. minutu.

Raja, golman gostiju, napravio je katastrofalnu grešku - predao je loptu u noge protivniku, a Kristijan Romero je poklon prihvatio i smanjio na 3:1.

Drama je dostigla vrhunac u završnici, kada je Deklan Rajs promašio loptu i šutnuo Bena Dejvisa u kaznenom prostoru.

Sudija Majkl Oliver nije ništa dosudio, ali je na poziv iz VAR sobe pregledao snimak, pa pokazao na bokelu tačku.

Son je preuzeo odgovornost i smkestio loptu u mrežu u 87. minutu.

Totenhem je svim silama napadao do posljednjeg trenutka, ali je Arsenal uspio da se odbrani i osvoji bodove u komšiluku.

Arsenal je prvi sa 80 bodova, ima četiri više od Mančester sitija ali i dva meča više.

"Tobdžije" će sa pažnjom danas gledati utakmicu koju "građani" igraju u gostima protiv Notingem Foresta.

U meču koji je odigran u istom terminu kao i londonski derbi, Bornmut je na svom terenu pobijedio ekipu Brajtona sa 3:0.

Arsenal će u narednom kolu igrati upravo protiv Bornmuta, prenosi RT Balkan.

Pratite nas i putem Vibera

• 15:30 Serija: Krvavo cvijeće (12+)

Ova zanimljiva i uzbudljiva priča prati Dilan, mladu djevojku koja svoje snove mora da stavi po strani i uda se za Barana, koji bi ženidbom sa njom prekinuo dugogodišnju krvnu osvetu između njihovih porodica, Karabej i Demir.

• 16:30 Vijesti u 16:30

Prvi pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta svaki radni dan.

• 16:50 Centar dana

Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?

• 18:20 Naša Srpska