• 28.04.2024. 17:19

Фудбалери Арсенала побиједили су Тотенхем у дербију сјеверног Лондона са 3:2

Лондонски дерби је, као и претходних година, донио јак ритам, много узбуђења, а на крају драму и спектакл.

Тотенхем је желио да игра, а Арсенал је желио да побиједи.

Тако би се најкраће могла описати утакмица на стадиону Тотенхема, пошто су "певци" играли добро, нападали  и притискали, али је Арсенал тај који је проналазио пут до мреже.

У 15. минуту игре Арсенал је показао још једном своје озбиљно оружје ове сезоне - игру из прекида.

Послије оштрог центаршута из корнера, Хојбјерг је захватио лопту главом и смјестио у своју мрежу.

Статива је зауставила одговор Тотенхема, пошто је Кристијан Ромеро шутирао главом, а само минут касније је Тотенхем затресао мрежу - Ван де Вен је био стријелац, али је ВАР примјетио милиметатрски офсајд, па је гол поништен.

Букајо Сака је из контранапада у 27. минуту удвостручио предност гостију, а и ова ситуација је била провјерена у ВАР соби, пошто је Тотенхем тражио пенал прије напада који је довео до гола гостију.

Арбитри су рекли да нема елемената за пенал, па је на семафору остало 0:2.

Тачку на први дио игре ставио је Каи Хаверц у 38. минуту, поново након прекида.

Нокемац је највише скочио послоке корнера и добро шутирао главом за великих 0:3.

Тотенхем је наставио у истом ритму и у наставку, а до гола је успоо да дође у 64. минуту.

Раја, голман гостију, направио је катастрофалну грешку - предао је лопту у ноге противнику, а Кристијан Ромеро је поклон прихватио и смањио на 3:1.

Драма је достигла врхунац у завршници, када је Деклан Рајс промашио лопту и шутнуо Бена Дејвиса у казненом простору.

Судија Мајкл Оливер није ништа досудио, али је на позив из ВАР собе прегледао снимак, па показао на бокелу тачку.

Сон је преузео одговорност и смкестио лопту у мрежу у 87. минуту.

Тотенхем је свим силама нападао до посљедњег тренутка, али је Арсенал успио да се одбрани и освоји бодове у комшилуку.

Арсенал је први са 80 бодова, има четири више од Манчестер ситија али и два меча више.

"Тобџије" ће са пажњом данас гледати утакмицу коју "грађани" играју у гостима против Нотингем Фореста.

У мечу који је одигран у истом термину као и лондонски дерби, Борнмут је на свом терену побиједио екипу Брајтона са 3:0.

Арсенал ће у наредном колу играти управо против Борнмута, преноси РТ Балкан.