Premijer liga BiH

Borac siguran protiv Zvijezde 09

• Izvor: ATV
  • 09.12.2023. 14:52

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su Zvijezdu 09 u Ugljeviku rezultatom 2:1 u utakmici 17. kola Premijer lige BiH.

Ni hladno vrijeme i poprilično loš teren za igru nisu omeli izabranike Vinka Marinovića da dođu do još jedne pobjede kojom su dodatno učvrstili prvu poziciju na tabeli.

Na prvi gol čekalo se do samog kraja prvog poluvremena. Strijelac za Borac bio je Zoran Kvržić u 44. minutu nakon neoprezne reakcije odbrane Zvijezde 09 poslije kornera.

"Crveno-plavi" su u drugom periodu krenuli i po drugi pogodak. Pritisak se isplatio već u 56. minutu kada je precizan bio David Čavić.

Sve što su domaći uspjeli da urade jeste da preko Josipa Ivančića dođu do utješnog gola u 75. minutu.

Borac je ovim trijumfom došao do 42. boda i sada uz meč više ima i 10 bodova više od prvog pratioca Zrinjskog.

Zvijezda 09 je s druge strane i dalje na posljednjoj poziciji na tabeli.

Do kraja jesenjeg dijela sezone u Premijer ligi BiH ostalo je da bude odigrano još jedno kolo.

• 19:55 Marketing