Премијер лига БиХ

Борац сигуран против Звијезде 09

• 09.12.2023. 14:52

Фудбалери бањалучког Борца савладали су Звијезду 09 у Угљевику резултатом 2:1 у утакмици 17. кола Премијер лиге БиХ.

Ни хладно вријеме и поприлично лош терен за игру нису омели изабранике Винка Мариновића да дођу до још једне побједе којом су додатно учврстили прву позицију на табели.

На први гол чекало се до самог краја првог полувремена. Стријелац за Борац био је Зоран Квржић у 44. минуту након неопрезне реакције одбране Звијезде 09 послије корнера.

"Црвено-плави" су у другом периоду кренули и по други погодак. Притисак се исплатио већ у 56. минуту када је прецизан био Давид Чавић.

Све што су домаћи успјели да ураде јесте да преко Јосипа Иванчића дођу до утјешног гола у 75. минуту.

Борац је овим тријумфом дошао до 42. бода и сада уз меч више има и 10 бодова више од првог пратиоца Зрињског.

Звијезда 09 је с друге стране и даље на посљедњој позицији на табели.

До краја јесењег дијела сезоне у Премијер лиги БиХ остало је да буде одиграно још једно коло.