Serija A

Juventus osramoćen, postigli autogol sezone!

• Izvor: ATV
  • 23.09.2023. 20:03

Fudbaleri Sasuola savladali su Juventus sa 4:2 na svom terenu i upisali drugu pobjedu od početka sezone za mjesto na sredini tabele.

Juventus oslobođen evropskih takmičenja ne snalazi se najbolje ni u domaćem šampionatu. Iako su se dva puta vraćali u meč, u završnici ih je slomio Pinamonti nakon loše reakcije Šćeznog.

Domaćini su do prednosti stigli u 12. minutu meča. Van kaznenog prostora šutirao je Lauriente, a iako je udarac bio jači očekivala se sigurna reakcija Šćeznog. Međutim, Poljak je loše reagovao i smjestio loptu u svoju mrežu.

Juve je ubrzo odgovorio velikim pritiskom što im se isplatilo u 21. minutu, gol je ipak pripisan Vinu, stoperu Sasuola.

Da Sasuolo želi tri boda pokazali su u 41. minutu kada je Berardi takođe van kaznenog prostora uputio prelijep šut i matirao Šćeznog.

Alegri je iz igre izvadio u drugom poluvremenu zvijezde tima. Kostić, Mireti, Vlahović, Mekeni su ustupili mjesta Fanjoliju. Upravo on se snažao dobro i proslijedio loptu Kjezi u 78. minutu koji vraća Juventus u život.

Slavlje je potrajalo četiri minuta. Ponovo je iz daljine šutirao Lauriente, Šćezni odbio loptu na glavu Pinamontiju koji vraća prednost Sasuolu i donosi im važna tri boda.

Sasuolo tu nije stao, prvo je Defrel u sjajnoj kontri pogodio prečku u 94. minutu meča, ali lopta se odbila na samu liniju Juventusovog gola. Međutim, tu nije bio kraj patnji Juventusu.

Nakon faula kod korner zastavice, prekid je izveo golman Juventusa Šćezni. Loptu je dodao Gatiju koji je pod pritiskom protivničkih igrača odlučio da je vrati prema svom golu na kojem nije bilo golmana i tako povećao rezultat Sasuola na 4:2.