Poraz Bajerna

KAKAV ЕLITNI FUDBAL: Luda završnica u Madridu! Real u finalu Lige šampiona

• Izvor: ATV
  • 08.05.2024. 23:01

Fudbaleri Real Madrida finalisti su ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona nakon što su u nevjerovatnoj utakmici za samo tri minuta preokrenuli meč i slavili protiv Bajerna 2:1.

Hoselu je heroj Madrida i pogocima u 88. i 91. minutu napravio je preokret i poslao "kraljevski klub" u finale sa Borusijom Dortmund.

Utakmica je bila dinamična sa brojnim prilikama na obje strane. Ipak, do gola je prvo došao Bajern preko Dejvisa. Kanađanin je sjajnim šutom matirao golmana Reala. Sa druge strane, Nojer je imao pune ruke posla.

Fudbaleri Karla Anćelotija napadali su sa svih strana, ali je Nijemac imao nevjerovatno veče. Tri minuta nakon gola Dejvisa, poslije gužve u šesnaestercu, lopta se čudno odbija poslije kornera i završava u golu Bajerna.

Ipak, gledajući VAR sudija je poništio gol zbog prekršaja Nača nad Kimihom.

Real je nastavio sa napadima i onda fenomenalni Hoselu prvo u 88. minutu na asistenciju Vinisijus Džuniora postiže gol, a tri minuta kasnije na asistenciju Rudigera donosi Realu još jedno finale Lige šampiona.

Ostaće mrlja zbog posljednjeg minuta na meču. Bajern je imao akciju iz koje su postigli gol, ali je ona prekinuta zbog ofsajda. Međutim, pomoćnik u tom trenutku nije trebalo da podiže zastavicu, nego da pusti akciju da se završi. Bilo kako bilo, sudija nije gledao VAR, a da li je stvarno bilo ofsajda utvrdiće se naknadno.

Prethodni meč u Minhenu završen je rezultatom 2:2.