Пораз Бајерна

КАКАВ ЕЛИТНИ ФУДБАЛ: Луда завршница у Мадриду! Реал у финалу Лиге шампиона

• 08.05.2024. 23:01

Фудбалери Реал Мадрида финалисти су овогодишњег издања Лиге шампиона након што су у невјероватној утакмици за само три минута преокренули меч и славили против Бајерна 2:1.

Хоселу је херој Мадрида и погоцима у 88. и 91. минуту направио је преокрет и послао "краљевски клуб" у финале са Борусијом Дортмунд.

Утакмица је била динамична са бројним приликама на обје стране. Ипак, до гола је прво дошао Бајерн преко Дејвиса. Канађанин је сјајним шутом матирао голмана Реала. Са друге стране, Нојер је имао пуне руке посла.

Фудбалери Карла Анћелотија нападали су са свих страна, али је Нијемац имао невјероватно вече. Три минута након гола Дејвиса, послије гужве у шеснаестерцу, лопта се чудно одбија послије корнера и завршава у голу Бајерна.

Ипак, гледајући ВАР судија је поништио гол због прекршаја Нача над Кимихом.

Реал је наставио са нападима и онда феноменални Хоселу прво у 88. минуту на асистенцију Винисијус Џуниора постиже гол, а три минута касније на асистенцију Рудигера доноси Реалу још једно финале Лиге шампиона.

Остаће мрља због посљедњег минута на мечу. Бајерн је имао акцију из које су постигли гол, али је она прекинута због офсајда. Међутим, помоћник у том тренутку није требало да подиже заставицу, него да пусти акцију да се заврши. Било како било, судија није гледао ВАР, а да ли је стварно било офсајда утврдиће се накнадно.

Претходни меч у Минхену завршен је резултатом 2:2.

• 23:20 Муззик топ 20

Музичари без "повратне спреге" (феедбацка) остају дезорјентисани и демотивисани, зато се показала потреба за емисијом као што је Муззик топ 20, која се садржајно наслања на легендарне емисије као што је био Хит месеца осамдесетих година прошлох века, кроз које су стасавали млади редитељи и други визуелни уметници док су често још као студенти режирали своје прве радове.

• 00:30 Ноћни програм