Prvi put u istoriji

Ludnica na „Marakani“ – Fluminense osvojio Kopa Libertadores

• 05.11.2023. 09:12

Fudbaleri Fluminensea prvi put u istoriji pobjednici su Kopa Libertadores.

Brazilski tim je u sjajnom finalu 64. izdanja prestižnog takmičenja Južne Amerike na legendarnoj „Marakani“ poslije produžetka savladao Boku Juniors rezultatom 2:1 i nakon što je 2008. ostao bez trofeja 15 godina kasnije se dokopao vrijednog pehara.

Еkipa iz Rio de Žaneira je nastavila dominaciju klubova iz Brazila koji su neprikosnoveni već petu sezonu uzastopno. Prethoedno su po dva puta najbolji bili Flamengo i Palmeiras.

Rekorder po broju osvojenih titula je argentinski Independijente sa sedam trofeja uz nevjerovatan podatak da nema nijedan poraz u finalu, Boka je ostala na šest, dok urugvajski Penjarol ima pet pehara.

Legendarni Marselo je postao 14. igrač u istoriji koji je osvojio i Ligu šampiona i Kopa Libertadores, a ima i svjetsku krunu sa selekcijom Brazila.

Fluminense je pred 78.838 gledalaca na „Marakani“ poveo u 36. minutu golom najboljeg strijelca Germana Kanoa u 36. minutu. Argentinski veteran je sjajno reagovao poslije dodavanja Kena i preciznim udarcem donio veliku radost navijačima brazilskog kluba.

Tridesetpetogodišnjem Kanoau to je bio 13. pogodak u sezoni u prestižnom takmičenju što nijedan drugi igrač nije uspio u 21. vijeku.

Na izjednačenje se čekalo do 72. minuta kada je eksplodirao dio tribine sa pristalicama Boke. Peruanski defanzivac Luis Advinsula nije znao šta će sa loptom, iznenada je šutirao i sa 25 metara matirao Fabija.

Poslije 90 i kusur minuta rezultat je bio 1:1 i ušlo se u produžetke u kojima je sve „prštalo“. Rezervista Džon Kenedi je izrastao u junaka meča iako je na terenu proveo manje od 15 minuta. Mladi napadač je u 99. minutu, poslije odlične akcije i još ljepšeg udarca, po drugi put savladao Serhija Romera, a ubrzo je morao u svlačionicu zbog dva žuta kartona.

U sedmom minutu sudijske nadoknade prvog produžetka u svlačionicu je zbog direktnog crvenog kartona morao i Frank Fabra iz Boke koji je u opštem metežu ošamario jednog igrača protivničkog tima.

• 14:45 Serija: Od jutra do sutra (12+) (R)

'''' 'Od jutra do sutra' u režiji Mihajla Vukobratovića zapravo je adaptacija argentiske serije 'Uspješni Pelsovi', i prati život iza i ispred kamera omiljenog TV para, Srne i Marka.

• 15:30 Serija: Krvavo cvijeće (12+)

Strasna ljubavna priča dvoje pojedinaca.

• 16:30 Vijesti u 16:30

Pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta.

• 16:50 Centar dana

Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?

• 18:20 Еmisija: Biznis klub

'‘Biznis klub’ novim konceptom približiće vam ekonomiju i pružiti vam relevantne aktuelnosti iz oblasti ekonomije i privrede, ispratiti ekonomska kretanja i trendove na globalnom nivou i istražiti njihov uticaj na rast i razvoj ekonomije u Srpskoj.

• 18:55 Marketing