Први пут у историји

Лудница на „Маракани“ – Флуминенсе освојио Kопа Либертадорес

• 05.11.2023. 09:12

Фудбалери Флуминенсеа први пут у историји побједници су Kопа Либертадорес.

Бразилски тим је у сјајном финалу 64. издања престижног такмичења Јужне Америке на легендарној „Маракани“ послије продужетка савладао Боку Јуниорс резултатом 2:1 и након што је 2008. остао без трофеја 15 година касније се докопао вриједног пехара.

Екипа из Рио де Жанеира је наставила доминацију клубова из Бразила који су неприкосновени већ пету сезону узастопно. Претхоедно су по два пута најбољи били Фламенго и Палмеирас.

Рекордер по броју освојених титула је аргентински Индепендијенте са седам трофеја уз невјероватан податак да нема ниједан пораз у финалу, Бока је остала на шест, док уругвајски Пењарол има пет пехара.

Легендарни Марсело је постао 14. играч у историји који је освојио и Лигу шампиона и Kопа Либертадорес, а има и свјетску круну са селекцијом Бразила.

Флуминенсе је пред 78.838 гледалаца на „Маракани“ повео у 36. минуту голом најбољег стријелца Германа Kаноа у 36. минуту. Аргентински ветеран је сјајно реаговао послије додавања Kена и прецизним ударцем донио велику радост навијачима бразилског клуба.

Тридесетпетогодишњем Kаноау то је био 13. погодак у сезони у престижном такмичењу што ниједан други играч није успио у 21. вијеку.

На изједначење се чекало до 72. минута када је експлодирао дио трибине са присталицама Боке. Перуански дефанзивац Луис Адвинсула није знао шта ће са лоптом, изненада је шутирао и са 25 метара матирао Фабија.

Послије 90 и кусур минута резултат је био 1:1 и ушло се у продужетке у којима је све „прштало“. Резервиста Џон Kенеди је израстао у јунака меча иако је на терену провео мање од 15 минута. Млади нападач је у 99. минуту, послије одличне акције и још љепшег ударца, по други пут савладао Серхија Ромера, а убрзо је морао у свлачионицу због два жута картона.

У седмом минуту судијске надокнаде првог продужетка у свлачионицу је због директног црвеног картона морао и Франк Фабра из Боке који је у општем метежу ошамарио једног играча противничког тима.

• 23:20 Муззик топ 20

Музичари без "повратне спреге" (феедбацка) остају дезорјентисани и демотивисани, зато се показала потреба за емисијом као што је Муззик топ 20, која се садржајно наслања на легендарне емисије као што је био Хит месеца осамдесетих година прошлох века, кроз које су стасавали млади редитељи и други визуелни уметници док су често још као студенти режирали своје прве радове.

• 00:30 Ноћни програм