Premijer liga

Meč sezone na "Stamford Bridžu" - osam golova, Sitiju presudilo njegovo dijete

• Izvor: B92
  • 12.11.2023. 21:01

Fudbaleri Čelsija i Mančester sitija remizirali su rezultatom 4:4 u derbiju 12. kola Premijer lige.

Svačega je bilo na "Stamford Bridžu", a utisak je da domaćin iz Londona uprkos pogotku za bod u nadoknadi ima više razloga da bude nezadovoljan.

Veliki broj 50/50 odluka Еntoni Tejlor je dosudio u korist gostiju, a sve je počelo već kod prvog gola "građana".

Еrling Haland i Mark Kukurelja su bili u duelu, Novrežanin je povukao defanzivca "plavaca" i otišao ispred njega, nakon čega ga je ovaj sapleo. Tejlor je pokazao na "bijelu tačku", iako je pitanje da li je prije toga bio faul u napadu.

Haland je namjestio loptu i u 25. minutu doveo lidera Premijer lige u prednost koju neće dugo imati pošto će samo četiri minuta kasnije izjednačiti Tijago Silva udarcem glavom poslije centaršuta Konora Galagera. Tek četvrti igrač u istoriji prvog ranga engleskog fudbala koji je bio strijelac sa 39 ili više godina.

Jokić u nadoknadi presudio Željezničaru! Borac slavio u derbiju

Već u 37. minutu je došao Čelsi i do potpunog preokreta kada je Rahim Sterling imao lak posao iskoristivši odličan pas Risa Džejmsa i smjestivši loptu u mrežu iz neposredne blizine.

Da na pauzu ne odu sa zaostatkom, za ekipu Sitija se potrudio Manuel Akandži koji je u drugom minutu nadoknade postigao gol glavom za 2:2, a praktično u istom minutu (47), samo drugog poluvremena), do 13. gola u Premijer ligi je stigao Еrling Haland.

To je bila ujedno i druga sporna situacija na meču, jer nije bilo jasno da li je Haland dotakao loptu rukom prije nego što je ona prešla gol liniju.

Taj rezultat je bio na semaforu sve do 67. minuta kada je Nikolas Džekson bio najbrži, pokupio jedan "otpadak" nakon šuta njegovog saigrača i doveo do novog izjednačenja. Već u tom trenutku je ovo bio prvi meč dvije ekipe od 1960. godine u kojem su oba tima postigla po barem tri gola.

Do treće sporne situacije stižemo prije četvrtog gola Sitija kada je Kajl Voker igrao rukom koja je bila u neprirodnom položaju, ali Tejlor ni ovaj put nije reagovao.

Šta simboliše slavska svijeća

Veliku šansu za novi preokret domaćeg tima je propustio Malo Gusto, a kazna je stigla u 86. minuta preko Rodrija koji je postigao efektan gol. Kažu da Španac rijetko postiže golove, ali da su oni uvijek lijepi. Više nije ni tako rijetko da Rodri bude među strijelcima.

Siti je išao ka trijumfu, ali je Ruben Dijaš u trećem minutu nadoknade neoprezno startovao nad Armandom Brožom i skrivio penal.

Strasti su bile već odavno uzavrele, te je dodjeljivanje jedanaesterca u toj fazi meča mogla samo da izazove sukob na terenu. Najglasniji su bili Džekson i Griliš koji su dobili po javnu opomenu, a ništa manje bučni Disasi i Kovačić su se izvukli.

Poigrala se sudbina da l‘ sa Sitijem ili Palmerom, tek Kol je preuzeo odgovornost i protiv tima u kojem je ponikao bio siguran sa "bijele tačke" za konačnih 4:4.

Ovo je prvi meč u karijeri Pepa Gvardiole (882 utakmice) u kom je njegova ekipa i postigla i primila četiri gola, kao i prvi meč u kojem smo vidjeli četiri gola za izjednačenje od meča Arsenala i Liverpula 2009. godine koji je okončan istim rezultatom.

Siti je ovim remijem propustio priliku da se odvoji na veću bodovnu razliku (28) od prvih pratilaca Liverpula i Arsenala (27). Čelsi je 10. sa 16 bodova.

U narednom kolu "građani" dočekuju na "Еtihadu" Liverpul u meču vrijednom vrha tabele, dok će Čelsi na gostovanje Njukaslu.

Čelsi - Mančester siti 4:4 (2:2)

Silva 29, Sterling 37, Džekson 67, Palmer 90+5p - Haland 25, 47, Akandži 45+2, Rodri 86

• 16:50 Centar dana

Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?

• 18:20 Еmisija: Еnergo klub

Relevantne aktuelnosti iz oblasti proizvodnje električne energije.

• 18:55 Marketing